counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,424,662,592,766
حجم معاملات 124,353,406,369
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $65,999.91
تلگرام سیگنال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 18 زمان مطالعه: 6 دقیقه

پاول دورف بنیانگذار تلگرام؛ سال هاست که در مورد سیگنال اشتباه می کند

پاول دورف بنیانگذار تلگرام؛ سال هاست که در مورد سیگنال اشتباه می کند

با توجه به اینکه تلگرام حتی به صورت پیش فرض رمزگذاری سرتاسری ارائه نمی دهد، پاول دوروف حرف های زیادی برای گفتن در مورد رقیب برنامه پیام رسان خود دارد.

کانال تلگرام مارکت فلو

پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام، در پستی که در هشتم می منتشر کرد، برنامه پیام‌رسان رمزگذاری‌شده سیگنال را زیر آتش گرفت و ادعا کرد که مکانیزم‌های حفظ حریم خصوصی آن به یک «ترفند سیرک» شباهت دارد. این اظهار نظر او به طور هدفمند برای تضعیف برنامه پیام رسان رقیب طراحی شده بود، اما سابقه دوروف با سیگنال و اعتبارنامه های حریم خصوصی خود تلگرام باعث می شود که سخنان او را جدی نگیریم.

دوروف سال هاست که به سیگنال خرده می گیرد. او در سال ۲۰۱۷ پیش بینی کرد که ظرف پنج سال یک در پشتی در پروتکل آنها پیدا خواهیم کرد. هفت سال بعد، آن پیش بینی اشتباه از آب درآمد. چند سال بعد، موکسی مارلین اسپایک، بنیانگذار سیگنال، رشته پستی منتشر کرد که پیشنهاد می کرد دیگر تلگرام را یک برنامه پیام رسان رمزگذاری شده ننامیم.

سیگنال و تلگرام همدیگر را دوست ندارند

در چارچوب درگیری تاریخی بین این دو محصول، این پست اخیر بیشتر شبیه یک ضربه کاری فرصت طلبانه به یک رقیب بازار به نظر می رسد تا یک پیام اضطراری مشروع در مورد نرم افزارهای دارای در پشتی.

کینه ورزی در برنامه های پیام رسان

سیگنال پس از اظهاراتی که توسط کاترین ماهر، رئیس بنیاد سیگنال، مبنی بر اینکه ماهیت «آزاد و باز» ویکی‌پدیا یک «بناکرد سفید غربی غربی» را ترویج می‌کند، تحت نظارت شدید قرار گرفت. این داستانی بود که در رسانه های اجتماعی مورد توجه زیادی قرار گرفت و نظرات جک دورسی، ویتالیک بوترین و ایلان ماسک را به خود جلب کرد.

از آنجایی که مردم به خاطر سیاست‌های ماهر به خشم آمده بودند، دوروف به راحتی توانست جمعیت خشمگین را به سمت خود سیگنال هدایت کند. سیگنال با تلاش برای رفع ادعاها در مورد برنامه و پروتکل خود، با ارائه رئیس جمهور مریدیت ویتاکر زمینه مهمی را در پاسخ ها برای سرد کردن این داستان فراهم کرد.

در حال حاضر، اوضاع آرام شده است. با این حال، این درگیری تمام نشده است - در هر صورت، تازه شروع شده است. این ردیف پتانسیل این را دارد که به نسخه امنیت سایبری کندریک لامار در مقابل دریک تبدیل شود.

جنبش ضد سیگنال

ایجاد جنون در مورد سیگنال کار ساده ای بود. یک جریان زیرزمینی ضد سیگنال در برخی محافل در حال ظهور است - حساسیت عجیبی برای یکی از محترم ترین برنامه های پیام رسان در جهان.

شاید این زمانی شروع شد که تاکر کارلسون، مجری سابق فاکس نیوز، در اوایل سال جاری در پادکست لکس فریدمن ظاهر شد. کارلسون در مورد امنیت پیام رسانی گفت: «همه ما نظریه هایی در مورد کانال های ارتباطی امن داریم. مانند اینکه سیگنال امن است، تلگراف [اشتباه تایپی] امن نیست، یا واتس اپ که متعلق به مارک زاکربرگ است - نمی توانید به آن اعتماد کنید.»

در همان مکالمه، کارلسون ادعا کرد که NSA توانسته است پیام‌های سیگنال مرتبط با تلاش‌های او برای مصاحبه با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، به دست آورد و سپس آنها را به رسانه‌ها فاش کند. این ممکن است بذر اولیه شک را کاشته باشد، و مطمئناً به نظر مقدمه‌ای برای آخرین جنجال می‌رسد.

با وصل کردن برخی از نقاط، کارلسون در آوریل گذشته برای مصاحبه با پاول دوروف نشست. یک ماه بعد، پست دوروف در کانال دوراف می گوید که افراد مهم به او گفته اند که پیام های «خصوصی» سیگنال آنها مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

در صورتی که شرلوک هولمز طبیعی نیستید، کارلسون یکی از «افراد مهم» است که دوروف از آنها صحبت می کند. بر اساس این ادعاها، دوروف می گوید که تلگرام «تنها روش ارتباطی محبوب است که به طور قابل تاییدی خصوصی است.»

همچنین بخوانید: ادغام تلگرام با کیف پول خودگردان TON

تلگرام همیشه سعی کرده است با جمعیت پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده همراه شود، اما تلگرام جایگزین مناسبی برای سیگنال نیست. تلگرام به طور پیش فرض رمزگذاری سرتاسر ندارد و هیچ چت گروهی رمزگذاری سرتاسر ندارد. داشتن ویژگی‌های حریم خصوصی اختیاری - به ویژه ضرورت‌هایی مانند رمزگذاری سرتاسر - به این معنی است که اکثریت قریب به اتفاق کاربران بدون محافظت رها خواهند شد.

اما هیچکدام از این موارد مانع دوروف از تقویت تردیدهای مردم در مورد سیگنال برای برتری تلگرام نخواهد شد. درگیری بیشتر محتمل است. (آیا خوب نیست که همه ما بتوانیم کنار بیاییم؟)

در مورد این دور از مبارزه، قابل توجه است که سیگنال از نظرات ماهر حمایت نکرده است. حرف آنها این است که سیاست های ماهر واقعاً مهم نیست - شما نیازی به اعتماد به افرادی که سیگنال را اجرا می کنند ندارید، فقط باید به کد اعتماد کنید.

این خط خوبی است که باید گرفت. با کد منبع باز و به شدت مورد تایید، سیگنال یک مدل نسبتاً بدون اعتماد دارد. سیاست های ماهر هیچ تاثیری بر تبادل کلید PQXDH ندارند. اما یک مدل غیرمتمرکز می تواند بی اعتمادتر باشد - و هم اکنون وجود دارد.

جنبش ضد سیگنال

من روی یک برنامه پیام رسانی رمزگذاری سرتاسری به نام سشن (Session) کار می کنم. این برنامه روی یک شبکه غیرمتمرکز کار می کند که توسط اعضای عادی جامعه اداره می شود که منابع محاسباتی را برای مسیریابی و ذخیره پیام ها ارائه می دهند.

نه تنها کدهای سرویس گیرنده و سرور منبع باز هستند، بلکه می توانید تأیید کنید که کد منبع باز همان چیزی است که واقعاً روی شبکه اجرا می شود - می توانید خودتان به آن بپیوندید و آن را اجرا کنید. سشن همان کاری را انجام می دهد که روی جعبه نوشته شده است، بدون نیاز به هیچ اعتمادی.

با این حال، این یک درمان قطعی نیست. پیچیدگی های یک شبکه غیرمتمرکز انجام چرخش کلید پیچیده درگیر در پروتکل سیگنال را دشوار می کند. این چرخش ویژگی های رمزنگاری منحصر به فردی را ارائه می دهد، اما به روز نگه داشتن وضعیت کلید با یک شبکه غیرمتمرکز از گره های جامعه که می توانند به دلخواه وارد و خارج از شبکه شوند، مخلوط نمی شود.

اگر رمزگذاری را به طور کامل حذف کنید، می توانید یک رابط کاربری عالی مانند تلگرام داشته باشید، جایی که پیام ها به طور لحظه ای ظاهر می شوند، گویی خرگوش هایی از کلاه بیرون آمده اند. همیشه یک معامله وجود دارد. هیچکس همه چیز را ندارد - و اگر آنها بگویند که همه چیز را دارند، احتمالاً چیزی برای فروش به شما دارند.

منبع: CoinTelegraph

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.