counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,393,841,314,200
حجم معاملات 155,752,984,109
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $64,618.32
بیت کوین تحلیل بازار
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 9 زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیلگر بیت کوین؛ سقوط تا ۴۷ هزار دلار محتمل است

تحلیلگر بیت کوین؛ سقوط تا ۴۷ هزار دلار محتمل است

در حالی که بیت کوین طی چند ساعت گذشته سطح قیمتی ۵۶ هزار دلار را پس گرفته است، سقوط ناگهانی آن به زیر ۵۴ هزار دلار در تاریخ ۵ جولای، به سرمایه گذاران نوسانات شدید مرتبط با بازار را یادآوری کرد. در بازه زمانی بزرگتر، بیت کوین به ترتیب در هفت و سی روز گذشته ۷ درصد و ۲۰.۲۵ درصد کاهش یافته است.

کانال تلگرام مارکت فلو

در حالی که بسیاری از معامله گران و تحلیلگران ارزهای دیجیتال هنوز در انتظار یک چرخه صعودی در بلندمدت هستند، سقوط ناگهانی قیمت برای برخی تعجب آور نبود. به طور قابل توجهی، معامله گر ارز دیجیتال  @TheFlowHorse فاش کرد که کاهش به ۵۳ هزار دلار با هدف او یعنی ۵۲ هزار دلار مطابقت دارد. به طور مشابه، کی یانگ جو، مدیرعامل کریپتوکوانت، به احتمال کاهش بیت کوین به ۴۷ هزار دلار اشاره کرد.

بیت کوین ممکن است به ۴۷ هزار دلار سقوط کند

به گفته کی یانگ جو، بیت کوین همچنان در یک بازار صعودی در بازه زمانی بزرگتر قرار دارد که تا اوایل سال ۲۰۲۵ ادامه خواهد داشت. این طرز فکر با بسیاری از پیش بینی های قیمتی دیگر برای بیت کوین، به ویژه در بلندمدت، همخوانی دارد. با وجود این پیش بینی صعودی، بازیگران بازار در حال حاضر با شرایط نزولی کوتاه مدت دست و پنجه نرم می کنند.

همانطور که کی یانگ جو اشاره کرد، این عدم اطمینان، امکان سقوط شدیدترین ارز دیجیتال جهان به قیمت ۴۷ هزار دلار قبل از اینکه دوباره جای پای خود را پیدا کند، باز می کند. با توجه به رکود طولانی مدت بازار کریپتو از ابتدای ژوئن، این سناریوی نزولی به نظر محتمل تر می رسد. به طور خاص، بیت کوین میلیاردها دلار از ارزش خود را از دست داده است و اعتماد سرمایه گذاران در حال تزلزل است.

۱۱۲ هزار دلار در اوج چرخه.
— کی یانگ جو (@ki_young_ju) ۵ ژوئیه ۲۰۲۴

یانگ جو به دلیل عدم قطعیت حاکم، به معامله گران هشدار می دهد که بر اساس پیش بینی های صعودی بلندمدت او، موقعیت های لانگ یا شورت با اهرم بالا باز نکنند. او در پاسخ به این سوال که هدف قیمتی بلندمدت او برای بیت کوین چقدر است، به افزایش به ۱۱۲ هزار دلار در اوج چرخه اشاره کرد. این پیش بینی بر اساس ارزش بازار تحقق یافته BTC از جولای ۲۰۱۰ است.

همچنین بخوانید: کارشناس بازار ارز دیجیتال؛ اوج قیمتی بیت کوین نزدیک است!

نمودار پیش بینی قیمت بیت کوین

سناریوی نزولی برای بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت ۵۶,۵۲۰ دلار معامله می شود و از زمان سقوط اخیر خود به زیر ۵۴ هزار دلار، ۴.۶۷ درصد افزایش یافته است. با این حال، با وجود این بهبود قیمت، این ارز دیجیتال با خطر قابل توجهی برای سقوط بیشتر در میان فروش نهنگ ها مواجه است که در ۳۰ روز گذشته به بیش از ۱.۷ میلیارد دلار BTC رسیده است. صرافی منحل شده ارز دیجیتال Mt. Gox نیز پس از ۱۰ سال غیرفعالیت، شروع به بازپرداخت طلبکاران خود به صورت BTC کرده است. انتظار می رود این اقدام، عرضه ۲.۷۱ میلیارد دلاری بیت کوین را به بازار تزریق کند و شاید فشار فروش را تشدید کند.

احتمال بازگشت به روند نزولی هنوز از بین نرفته است. اگر بیت کوین به ۴۷ هزار دلار سقوط کند، این رقم نشان دهنده کاهش ۱۶ درصدی نسبت به سطح قیمت فعلی است. بازیگران بازار همچنان منتظر چگونگی عملکرد قیمت بیت کوین در ماه جولای هستند که از نظر تاریخی یک ماه مثبت بوده است.

نمودار بازگشت قیمت بیت کوین

همچنین بخوانید: سهم ناچیز فروش بیت کوین دولت ها در بازار صعودی

منبع: نیوز بی‌تی‌سی
مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.