counter statistics
ارز دیجیتال 607 فارکس 174
ارزش بازار 2,389,796,075,830
حجم معاملات 161,313,481,313
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $64,517.72
بیت کوین تحلیل تکنیکال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 3 زمان مطالعه: 2 دقیقه

بازگشت بیت کوین به سمت ۶۰ هزار دلار؛ نوسانات ادامه دارد؟

بازگشت بیت کوین به سمت ۶۰ هزار دلار؛ نوسانات ادامه دارد؟

بازار باید در اواسط سال جاری، ۴ تا ۷ میلیارد دلار فشار فروش بیت کوین را جذب کند که این موضوع بر قیمت ها تاثیر خواهد گذاشت، این گفته تحلیلگران K33 Research است.

کانال تلگرام مارکت فلو

ارزهای دیجیتال روز سه شنبه با افزایش تقریبا ۳ درصدی قیمت بیت کوین (BTC) به حدود ۵۸ هزار دلار، احیا شدند، زیرا ترس ناشی از ریزش هفته گذشته فروکش کرد.

این بهبود به صورت گسترده صورت گرفت، به طوری که شاخص CoinDesk 20 که معیار بازار است، در 24 ساعت گذشته با افزایش 2.4 درصدی همراه بود. این افزایش عمدتا به لطف افزایش قیمت سولانا (SOL)، فایل کوین (FIL) و توکن های داخلی آوالانچ (AVAX) و پروتکل کامپیوتر اینترنت (ICP) رخ داد.

نمودار شاخص کوین دسک ۲۰ ارز های دیجیتال

به گفته مارکوس تیلن، بنیانگذار 10x Research، روند صعودی ممکن است برای مدتی ادامه یابد و بیت کوین به طور بالقوه به ۶۰ هزار دلار برسد، اما این افزایش کوتاه مدت خواهد بود.

تیلن در به روزرسانی بازار روز سه شنبه گفت: «از نظر تحلیل تکنیکال، محدوده ۵۵,۰۰۰ تا ۵۶,۰۰۰ دلار در حال شکل گیری یک پایه است. با این حال، با توجه به آسیب فنی میان مدت، ما انتظار بیش از یک اصلاح صعودی کوتاه مدت را نداریم.»

وی افزود: «ما پیش بینی می کنیم بیت کوین قبل از تجربه یک کاهش مجدد به محدوده پایین ۵۰ هزار دلار، تقریباً به ۶۰ هزار دلار بازگردد و این باعث ایجاد یک محیط معاملاتی پیچیده شود.»

همچنین بخوانید: آلمان ۲۷۶ میلیون دلار بیت کوین دیگر را می فروشد!

علاوه بر این، روندهای فصلی نیز به بیت کوین کمک نمی کند، زیرا به گفته وتله لونده، تحلیلگر ارشد K33 Research، سه ماهه سوم به طور تاریخی ضعیف ترین بازده را ارائه می دهد. وی افزود، فصلی بودن ضعیف با فروش دارایی های مصادره شده توسط ایالت زاکسن آلمان و توزیع مداوم وجوه بازپرداخت Mt. Gox همزمان شده است که بر قیمت ها تاثیر منفی می گذارد.

طبق برآوردهای K33 Research، بازار باید در طول تابستان، ۷۵۰۰۰ تا ۱۱۸۰۰۰ بیت کوین از فروش مشتریان زاکسن و Mt. Gox را جذب کند که با قیمت های فعلی معادل ۴.۳ تا ۶.۸ میلیارد دلار است.

فشار فروش تابستان بیت کوین

لونده گفت: «ما انتظار داریم این جریان ها در ماه های آینده بر عملکرد بازار تاثیر بگذارد و شرایط نوسانی بازار تا اکتبر ادامه داشته باشد.»

همچنین بخوانید: افزایش تقاضا برای ETF های بیت کوین در بحبوحه نزول قیمت

منبع: کوین دسک
مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.