counter statistics
ارز دیجیتال 607 فارکس 174
ارزش بازار 2,390,500,775,690
حجم معاملات 161,022,702,316
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $64,525.20
بلاک چین ارز دیجیتال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 10 زمان مطالعه: 3 دقیقه

دادستان ملی چین: برخورد قاطع با جرایم سایبری در بلاکچین و متاورس

دادستان ملی چین: برخورد قاطع با جرایم سایبری در بلاکچین و متاورس

ژانگ شیائوجین، مدیر دادستانی چهارم دادستانی عالی مردم (SPP)، طبق گزارش ها به شهروندان و شرکت کنندگان در بازار دارایی های دیجیتال در مورد کلاهبرداری های سرمایه گذاری در اقتصاد محلی ارزهای دیجیتال هشدار داده است.

کانال تلگرام مارکت فلو

در تلاش برای مقابله با افزایش جرایم سایبری، دادستانی عالی مردم (SPP) چین - بالاترین مقام قضایی این کشور - مجرمانی را که از پروژه های بلاکچین و متاورس برای فعالیت های غیرقانونی استفاده می کنند، هدف قرار داده است. SPP می گوید از افزایش کلاهبرداری آنلاین، خشونت سایبری و نقض اطلاعات شخصی نگران است. SPP افزایش قابل توجهی در جرایم سایبری انجام شده در بلاکچین ها و داخل متاورس را گزارش کرد. مجرمان به طور فزاینده ای از ارزهای دیجیتال برای پولشویی استفاده می کنند که ردیابی ثروت غیرقانونی آنها را دشوار می کند.

Ge Xiaoyan، معاون دادستان کل SPP، گفت که اتهامات کلاهبرداری تلفنی مرتبط با جرایم سایبری ۶۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. در حالی که جرایم مرتبط با بلاکچین در حال افزایش است، جرایم سنتی مانند قمار، سرقت، طرح های هرمی و جعل نیز به فضای مجازی گسترش یافته است. شیائویان تأکید کرد که اتهامات مربوط به سرقت اینترنتی تقریباً ۲۳ درصد افزایش یافته است، در حالی که اتهامات مربوط به جعل آنلاین و فروش کالاهای تقلبی و بی کیفیت تقریباً ۸۶ درصد افزایش یافته است.

دادستانی ها طبق گزارش های شیائویان، از ژانویه تا نوامبر علیه ۲۸۰ هزار نفر در پرونده های جرایم سایبری اتهاماتی را مطرح کردند.این رقم نشان دهنده افزایش ۳۶ درصدی نسبت به سال گذشته است و ۱۹ درصد از کل جرایم را تشکیل می دهد. ژانگ شیائوجین، مدیر دادستانی چهارم دادستانی عالی مردم (SPP)، همچنین به شهروندان و شرکت کنندگان در بازار دارایی های دیجیتال در مورد کلاهبرداری های سرمایه گذاری در اقتصاد محلی ارزهای دیجیتال هشدار داد.

شیائوجین با اشاره به افزایش جرایم سایبری جدید با استفاده از پلتفرم های متاورس، بلاکچین و گزینه های باینری، اظهار داشت که ارزهای دیجیتال به کانون های این فعالیت ها تبدیل شده اند که نیاز به هوشیاری بیشتر را نشان می دهد. تلاش های چین برای سرکوب جرایم مرتبط با دارایی های دیجیتال با هنگ کنگ متفاوت است. این منطقه اداری ویژه چین با اجرای مقررات دوستدار ارزهای دیجیتال برای استانداردسازی اکوسیستم دارایی های دیجیتال خود و محافظت از سرمایه گذاران بدون خفه کردن نوآوری، رویکرد متفاوتی اتخاذ کرده است.

همچنین بخوانید: NFT غیرمتمرکز چیست و چگونه می توان آن را ساخت و راه اندازی کرد

بانک مرکزی چین (PBoC) در آخرین گزارش ثبات مالی خود به مسائل مربوط به مقررات ارزهای دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز پرداخته است. بانک مرکزی چین بخشی جداگانه را در گزارش به دارایی های ارز دیجیتال اختصاص داده است و بر ضرورت تنظیم این صنعت با تلاش های مشترک کشورهای مختلف تأکید کرده است.

در سال ۲۰۲۱، PBoC رسماً اقداماتی را برای مبارزه با پذیرش ارزهای دیجیتال در سرزمین اصلی چین اعلام کرد و خواستار هماهنگی قوی تر بین ادارات مختلف برای سرکوب فعالیت های ارز دیجیتال در این کشور شد. سرزمین اصلی چین علیرغم ممنوعیت تقریباً تمام تراکنش‌های ارز دیجیتال و استخراج ارز دیجیتال، همچنان یک مرکز بزرگ استخراج ارز دیجیتال باقی مانده است.

منبع: CoinTelegraph

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.