counter statistics
ارز دیجیتال 607 فارکس 174
ارزش بازار 2,393,430,393,516
حجم معاملات 156,227,359,311
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $64,575.04
قوانین ارز دیجیتال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 4 زمان مطالعه: 3 دقیقه

انتشار کلید خصوصی؛ ضرر ۴۰ هزار دلاری در ۲ دقیقه

انتشار کلید خصوصی؛ ضرر ۴۰ هزار دلاری در ۲ دقیقه

‏برایان گوان (Brian Guan) ادعا کرد که وجوه در عرض دو دقیقه خالی شده است، که باعث واکنش های متفاوتی در جامعه ارزهای دیجیتال شد.

کانال تلگرام مارکت فلو

یک توسعه دهنده وب ۳، داستان ناراحت کننده از دست دادن وجوه پس از به اشتراک گذاشتن کلیدهای کیف پول خود به صورت عمومی در پلتفرم توسعه دهندگان گیت هاب را به اشتراک گذاشت.

برایان گوان، یکی از بنیانگذاران برنامه استریمینگ وب ۳ با نام «آنلانی» (Unlonely)، در تاریخ ۵ ژوئن پستی را به اشتراک گذاشت که در آن ادعا می‌کرد پس از عمومی کردن یک مخزن در گیت هاب، ۴۰,۰۰۰ دلار ضرر کرده است. این توسعه‌دهنده گفت که فراموش کرده کلیدهای خصوصی او در آن مخزن قرار داشته است.

هنگامی که یکی از اعضای جامعه در مورد مدت زمان خالی شدن وجوه سؤال کرد، بنیانگذار وب ۳ پاسخ داد که فقط دو دقیقه طول کشیده تا کسی وجوه را برداشت کند. کوین تلگراف برای اظهار نظر با گوان تماس گرفت، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

واکنش های ضد و نقیض در جامعه ارزهای دیجیتال

زمانی که پست گوان در فضای مجازی به طور گسترده دیده شد، واکنش‌های جامعه ارزهای دیجیتال متفاوت بود. برخی از اعضا با این توسعه دهنده ابراز همدردی کردند و حمایت خود را ارائه دادند، در حالی که برخی دیگر نظرات گذشته گوان را در مورد استفاده توسعه دهندگان از چت بات OpenAI به نام چت جی پی تی (ChatGPT) برای نوشتن کد، فاش کردند.

یکی از اعضای جامعه با تجربه گوان ابراز همدردی کرد و گفت که متاسف است و امیدوار است که گوان بتواند دوباره سرپا شود. با این حال، سایر اعضای جامعه کمتر با او همدردی کردند.

گوان در سال ۲۰۲۳ نظر خود را در مورد مهندسان قرارداد هوشمند (smart contract) منتشر کرد. به گفته گوان، پروژه‌هایی که به مهندسان قرارداد هوشمند ۲۰۰,۰۰۰ دلار حقوق می‌دهند، محکوم به شکست هستند. بنیانگذار وب ۳ گفت که هر توسعه‌دهنده‌ای با کمک چت جی پی تی باید بتواند به زبان سالیدیتی (Solidity) کد بنویسد.

همچنین بخوانید: FIT21 چیست؟

به همین دلیل، یکی از اعضای جامعه با نام مستعار «فوبر» (Foorbar) یک تقلید به سخره آمیز از پست قبلی گوان منتشر کرد و گفت که اگر کسی ۲۰۰ دلار برای یک کیف پول سخت افزاری هزینه کند، محکوم به شکست است و توسعه دهندگان باید بتوانند با کمک چت جی پی تی کلیدهای خصوصی خود را در گیت هاب ذخیره کنند.

در همین حال، کاربر دیگری گفت که در حالی که برای اتفاقی که افتاده متاسف است، اما نظرات گوان در مورد توسعه دهندگان بوی «حق به جانب بودن نسل Z» را می دهد.

ارز دیجیتال شوخی (میم کوین) که با چت جی پی تی کدگذاری شده است، افزایش می یابد

در حالی که استفاده از چت جی پی تی برای کدگذاری هنوز برای بسیاری بحث برانگیز است، یک ارز دیجیتال شوخی که با استفاده از چت بات هوش مصنوعی کدگذاری شده است، در فضای ارزهای دیجیتال به موفقیت دست یافته است. در تاریخ ۲۸ می، قیمت یک ارز دیجیتال شوخی به نام «توربو» (Turbo) به بالاترین حد خود در تمام دوران رسید و ارزش بازار آن را به بیش از ۶۰۰ میلیون دلار رساند.

هنرمند دیجیتال «رت منکایند» (Rhett Mankind) این ارز دیجیتال شوخی را در آوریل ۲۰۲۳ با استفاده از چت جی پی تی ایجاد کرد. منکایند با استفاده از پیام هایی چت جی پی تی را در ایجاد چیزی که او آن را «بهترین ارز دیجیتال شوخی بعدی» نامید، راهنمایی کرد.

منبع: CoinTelegraph

همچنین بخوانید: زمزمه های ETF بیت کوین در چین؟

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.