counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,412,446,022,947
حجم معاملات 125,172,654,153
دامیننس
BTC: 55%
ETH: 17%
بیت کوین $65,649.58
بیت کوین ارز دیجیتال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 12 زمان مطالعه: 3 دقیقه

طلوع بیت‌کوین در استرالیا؛ آغاز معاملات اولین ETF

طلوع بیت‌کوین در استرالیا؛ آغاز معاملات اولین ETF

استرالیا با راه‌اندازی اولین ETF در کشور، قرار است به فهرست رو به رشد کشورهایی که صندوق قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت کوین (ETF) را ارائه می‌دهند، ملحق شود. عرضه این محصول برای فردا انتظار می‌رود.

کانال تلگرام مارکت فلو

صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) استرالیا، با نام «صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین مونوکروم (IBTC)» قرار است فردا در CBOE معاملات خود را آغاز کند و این رویداد، نقطه عطفی جدیدی را برای پذیرش بیت کوین در استرالیا رقم خواهد زد.

شرکت مدیریت دارایی مونوکروم اعلام کرد که صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (IBTC) با فرض عدم وجود تأخیر در آخرین لحظات، از تاریخ ۴ ژوئن معاملات خود را آغاز خواهد کرد. این صندوق با نماد IBTC معامله شده و دارای کارمزد مدیریتی ۰.۹۸ درصد خواهد بود.

شرکت مدیریت دارایی مونوکروم، به‌عنوان ناشر این صندوق، آن را به‌عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاران جهت کسب بازدهی از طریق بیت کوین در یک چارچوب قانونی ارائه می‌دهد. این صندوق، شاخص CME CF Bitcoin Reference Rate را دنبال می‌کند و بدین ترتیب، بازدهی‌ای را مستقیماً به قیمت لحظه‌ای بیت کوین مرتبط می‌کند.

Cboe به عنوان اولین بورس استرالیا، با پیشی گرفتن از بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) که از نظر اندازه بزرگتر است، لیست کردن یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین را برعهده خواهد گرفت. با این حال، طبق گزارش‌ها، ASX نیز قصد دارد تا قبل از پایان سال، صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت کوین را تایید کند.

این راه‌اندازی‌ها، پس از تأییدیه قانونی پیشگامانه صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین در بازار ایالات متحده در ژانویه گذشته، از علاقه فزاینده به این ارز دیجیتال نشأت می‌گیرد. آن محصولات، باعث هجوم گسترده سرمایه‌گذاران نهادی و خرده‌فروش شد.

همچنین بخوانید: بیت کوین بعد از هاوینگ؛ هدف بعدی ۱۳۰ هزار دلار؟

استرالیا اکنون آماده است تا با ارائه روشی آسان و امن برای کسب بازدهی از بیت کوین بدون مالکیت مستقیم آن، از این روند پیروی کند. صندوق قابل معامله در بورس IBTC به عنوان یک صندوق کاملاً غیرفعال، با حذف چالش‌های فنی خرید بیت کوین واقعی، بازده‌ای متصل به قیمت بیت کوین را ارائه می‌دهد.

صندوق‌های قابل معامله در بورس تنظیم‌شده بیت کوین امسال در سراسر آمریکای شمالی، بریتانیا، اروپا و آسیا-اقیانوسیه راه‌اندازی شده‌اند. ورود استرالیا به این عرصه، بیانگر پذیرش گسترده‌تر بیت کوین به عنوان یک طبقه دارایی نهادی است.

به احتمال زیاد کشورهای دیگر نیز از این روند پیروی خواهند کرد، زیرا بازارهای اصلی اکنون صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت کوین را ارائه می‌دهند. این ابزار سرمایه‌گذاری تحت نظارت، مشروعیت را فراهم می‌کند و به سرمایه‌گذاران روشی ساده برای کسب بازدهی از بیت کوین ارائه می‌دهد.

منبع: BitcoinMagazine

همچنین بخوانید: علاقه نیجریه به بیت کوین علی رغم محدودیت ها

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.