counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,393,841,314,200
حجم معاملات 155,752,984,109
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $64,607.52
بیت کوین ارز دیجیتال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 10 زمان مطالعه: 3 دقیقه

علاقه نیجریه به بیت کوین علی رغم محدودیت ها

علاقه نیجریه به بیت کوین علی رغم محدودیت ها

با وجود سرکوب تجارت ارزهای دیجیتال نظیر به نظیر (P2P) توسط دولت رئیس جمهور تینوبو، که خشم بسیاری از جوانان نیجریه را برانگیخته است، علاقه آنها به بیت کوین همچنان بی وقفه باقی مانده است.

کانال تلگرام مارکت فلو

لازم به ذکر است که لاگوس، مرکز تجارت نیجریه، از نظر علاقه جستجوی گوگل برای بیت کوین در بین ۱۵ شهر برتر قرار ندارد. طبق آمار گوگل ترندز، نیجریه، بزرگترین بازار ارزهای دیجیتال آفریقا، در حال حاضر کشوری با بالاترین علاقه به بیت کوین (BTC) است که به دنبال آن السالوادور قرار دارد.

تحلیل جغرافیایی نشان می دهد که ایالت دلتا در صدر علاقه به بیت کوین قرار دارد و ایالت هایی مانند Anambra، Ekiti، Enugu، Ondo، Ebonyi، Bayelsa، Osun، Edo و Imo در رتبه های بعدی قرار دارند. قابل ذکر است که لاگوس، مرکز تجارت نیجریه، از نظر علاقه جستجوی گوگل برای بیت کوین در بین ۱۵ شهر برتر قرار ندارد.

این داده ها نشان می دهد که مناطقی که با ناامنی، نفوذ پایین بانک ها و درصد بالایی از نسل هزاره مشخص می شوند، به احتمال زیاد بیت کوین را به عنوان وسیله ای قابل اعتماد برای ذخیره ارزش و تسهیل پرداخت ها اتخاذ می کنند.

نیجریه ای ها برای مقابله با تورم و نوسانات ارزی به استیبل کوین ها، که عمدتا به دلار آمریکا مرتبط هستند، روی آورده اند. تتر (USDT) به عنوان محبوب ترین استیبل کوین بازار را تحت سلطه خود درآورده است و استفاده از آن برای انجام تراکنش های کسب و کارهای محلی و دیاسپورا روز به روز کاربردی تر می شود.

طبق یک مطالعه سازمان ملل متحد، نیجریه در حال حاضر یکی از جوان ترین کشورهای جهان و یکی از سریع ترین کشورهای در حال رشد در آفریقا است. گروه سنی زیر ۱۵ سال ۴۳ درصد از جمعیت را تشکیل می دهند.

همچنین بخوانید: پیتر برانت؛ بیت کوین جایگزین طلا در آینده‌ای نزدیک!

سرکوب بازار ارزهای دیجیتال

دولت نیجریه اخیراً برای مقابله با مشکلات اقتصادی و جلوگیری از سقوط ارز، اقدامات مشکوکی انجام داده است. در ماه مه ۲۰۲۴، دولت نیجریه شروع به آماده سازی برای معرفی مقررات جدیدی کرد که مبادلات ارز دیجیتال نظیر به نظیر (P2P) را با استفاده از نایرا، واحد پول ملی نیجریه، ممنوع می کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه (SEC) همچنین صرافی ارز دیجیتال بایننس را به دستکاری و سفته بازی ارز متهم کرده است، که به گفته آنها منجر به کاهش ارزش نایرا شده و نیاز به دخالت دولت را ضروری ساخته است. موضع قاطع این نهاد نظارتی در اوایل سال جاری با ممنوعیت فعالیت بایننس در نیجریه و به دنبال آن دستگیری و بازداشت مدیران ارشد آن، تیگران گامباریان و ندیم انجر والا، به عنوان نشانه ای از عزم آنها برای حفظ استانداردهای نظارتی نشان داده شد.

در حالی که انجر والا موفق به فرار از بازداشت شد، گامباریان در ابوجا به اسارت درآمد و اکنون با اتهاماتی از جمله پولشویی و فرار مالیاتی روبروست. بانک مرکزی نیجریه در ژانویه ۲۰۲۴ دستورالعمل های اولیه ای را برای افتتاح حساب های ارزهای دیجیتال توسط بانک ها منتشر کرد، اگرچه بانک ها همچنان مجاز به تجارت یا نگهداری دارایی های مجازی در سبد سهام خود نیستند.

منبع: CoinTelegraph

همچنین بخوانید: تتر به دنبال سرمایه گذاری در استخراج بیت کوین

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.