counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,426,146,014,722
حجم معاملات 123,883,370,135
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $65,932.19
بیت کوین ارز دیجیتال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 10 زمان مطالعه: 3 دقیقه

پیتر برانت؛ بیت کوین جایگزین طلا در آینده‌ای نزدیک!

پیتر برانت؛ بیت کوین جایگزین طلا در آینده‌ای نزدیک!

برانت ادعا کرد که قیمت بیت‌کوین در ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده نوسان خواهد داشت و سپس در نهایت نسبت به طلا ۲۳۰ درصد افزایش می‌یابد.

کانال تلگرام مارکت فلو

پیتر برانت، معامله‌گر باتجربه، اخیراً پیش‌بینی قیمتی برای بیت‌کوین (BTC) ارائه کرده است و ادعا می‌کند که این دارایی دیجیتال غیرمتمرکز نسبت به طلا ۲۳۰ درصد افزایش خواهد یافت. به گفته‌ی برانت، نسبت طلا به بیت‌کوین در ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده در نوسان خواهد بود و در نهایت به ۱۰۰ اونس طلا به ازای هر بیت‌کوین خواهد رسید.

در حالی که هنوز مشخص نیست پیش‌بینی برانت درست باشد یا نه، مقایسه قیمت تاریخی بیت‌کوین و طلا نشان می‌دهد که گفته‌های او بی‌اساس یا غیرمنطقی نیست. از زمان پیدایش، بیت‌کوین در حال افزایش ارزش نسبت به طلا بوده است، اما سرانجام در سال ۲۰۱۷ از نظر قیمتی از این فلز گرانبها پیشی گرفت. در آن سال، بیت‌کوین در ۱۷ دسامبر به بالاترین قیمت خود یعنی ۱۹۶۴۹ دلار رسید.

هنگامی که تجارت طلا در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۷ از سر گرفته شد، این کالا قبل از بسته شدن کندل روزانه به قیمت ۱,۲۶۴ دلار به ازای هر اونس رسید. با استفاده از این اعداد، برای خرید ۱ بیت‌کوین تقریباً به ۱۵.۵ اونس طلا نیاز بود. از آن زمان، قیمت بیت‌کوین حتی در پایین‌ترین نقاط بازار نزولی ۲۰۱۸-۲۰۱۹، زمانی که بیت‌کوین در دسامبر ۲۰۱۸ به حدود ۳,۱۲۶ دلار سقوط کرد، همچنان به طور قابل توجهی بالاتر از قیمت طلا باقی مانده است.

در همین ماه، طلا با افزایش قیمت مواجه شد، اما تنها تا حدود ۱,۲۸۳ دلار در ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ افزایش یافت. در سال ۲۰۲۰، طلا شاهد یک روند صعودی دیگر بود که به طور موقت با افت شدید بازار در مارس ۲۰۲۰ که ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا بود، مختل شد. این افت بر طیف وسیعی از دارایی‌ها از جمله بیت‌کوین تأثیر گذاشت.

همچنین بخوانید: تتر به دنبال سرمایه گذاری در استخراج بیت کوین

تا آگوست ۲۰۲۰، طلا با توجه به ترس از رکود و تورم افسارگسیخته در جامعه سرمایه‌گذاران، به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی حدود ۲,۰۷۵ دلار در هر اونس رسید. بیت‌کوین در این مدت به صورت جانبی معامله می‌شد، اما در همین ماه به حدود ۱۲,۳۴۱ دلار رسید. عملکرد هر دو دارایی به طور کلی در سال ۲۰۲۲ ضعیف بود، اما در سال ۲۰۲۳ بهبود یافت.

در ماه مه ۲۰۲۴، قیمت طلا به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی حدود ۲,۴۴۹ دلار در هر اونس رسید و در حال حاضر در حدود ۲,۳۲۰ دلار در هر اونس معامله می‌شود، در حالی که بیت‌کوین قبل از اینکه در زمان نگارش این متن به ۶۷,۲۱۰ دلار کاهش یابد، به حدود ۷۴,۰۰۰ دلار رسید. با استفاده از قیمت‌های فعلی بازار، برای خرید یک بیت‌کوین تقریباً به ۲۹ اونس طلا نیاز است.

منبع: CoinTelegraph

همچنین بخوانید: بازگشت نهنگ‌ها، سیگنالی برای فاز جدید بیت کوین

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.