counter statistics
ارز دیجیتال 57 فارکس 174
ارزش بازار 2,409,252,715,877
حجم معاملات 123,843,238,288
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $65,936.49
بیت کوین
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 11 زمان مطالعه: 3 دقیقه

بیت کوین زیر ۶۶ هزار دلار؛ دوج کوین و سولانا پیشتاز سقوط

بیت کوین زیر ۶۶ هزار دلار؛ دوج کوین و سولانا پیشتاز سقوط

به گفته یکی از تریدرها، فقدان محرک‌های فوری برای تقویت بازارها در کوتاه‌مدت، به احتمال زیاد قیمت توکن‌ها را پایین می‌آورد.

کانال تلگرام مارکت فلو

توکن‌های اصلی، از جمله بیت‌کوین و اتریوم، روز سه‌شنبه در ساعات معاملات آسیایی با کاهش قابل توجهی روبرو شدند. این تحت تأثیر برداشت سود مداوم و خروج سرمایه از صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) ایالات متحده بود که بر احساسات صعودی تأثیر گذاشت. این کاهش توسط ضررهای قابل توجه در توکن‌هایی مانند دوج‌کوین (DOGE) و سولانا (SOL) هدایت می‌شد.

توکن‌های اصلی روز سه‌شنبه در معاملات آسیا با ادامه برداشت سود و خروج وجه از صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) آمریکا در روز دوشنبه، تحت فشار قرار گرفتند که بر احساسات صعودی تأثیر گذاشت.

بیت‌کوین (BTC) تقریباً به ۶۶,۵۰۰ دلار کاهش یافت و تمام سودهای روز دوشنبه خود را معکوس کرد، در حالی که اتریوم (ETH) به ۳,۴۰۰ دلار سقوط کرد و تمام سودهای هفته گذشته را از دست داد. بیت‌کوین در حدود میانگین متحرک ۵۰ روزه در ۶۶,۰۰۰ دلار در حال نوسان بوده است و روند صعودی میان‌مدت را آزمایش می‌کند. در همین حال، صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) خروج خالص ۱۴۵ میلیون دلاری را ثبت کردند که به روند ضعیف هفته گذشته ادامه می‌دهد.

بر اساس داده‌های کوین‌گکو، توکن‌های اصلی دوج‌کوین (DOGE) و سولانا (SOL) در ۲۴ ساعت گذشته تا ۹ درصد کاهش یافته‌اند و در صدر باخت‌ها قرار دارند. شبکه تون (TON) نیز ۵ درصد کاهش یافت، در حالی که بایننس چین (BNB) با کاهش تنها ۱.۵ درصد عملکرد بهتری داشت.

شاخص گسترده CoinDesk 20 (CD20)، که نمایانگر نقدشوندگی ۲۰ توکن برتر به غیر از استیبل‌کوین‌ها است، با کاهش ۴.۲ درصدی روبرو شده است. هفته گذشته، بیت‌کوین برای اولین بار در یک ماه گذشته با خروج خالص از صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) که از مرز ۵۰۰ میلیون دلار گذشت و فدرال رزرو تنها یک کاهش نرخ بهره را در سال ۲۰۲۴ نشان داد، به زیر سطح ۶۵,۰۰۰ دلار سقوط کرد.

همچنین بخوانید: رشد دوباره بیت‌کوین؟ ۳ دلیل صعود احتمالی به ۷۰ هزار دلار!

نیل روارتی، تحلیلگر پلتفرم سرمایه‌گذاری استوک لیتیکس (Stocklytics)، در ایمیلی به کوین دسک گفت: «عوامل دیگری نیز کمکی نکرده‌اند.» «عدم قطعیت سیاسی ناشی از تصمیم غیرمنتظره امانوئل مکرون برای برگزاری انتخابات زودهنگام در فرانسه، با خروج معامله‌گران از یورو، ارزش دلار را بیشتر تقویت کرد.»

وی گفت: «یک دلار قوی تمایل دارد تا فشار نزولی بر بیت‌کوین وارد کند» و افزود که برای رساندن بیت‌کوین به نزدیک سطح ۷۰,۰۰۰ دلار، به کاهش قابل توجه نرخ بهره و تضعیف دلار نیاز است. در جای دیگر، الکس کوپتسیکویچ، تحلیلگر ارشد بازار FxPro، در مورد احساسات نزولی کلی هشدار داد، زیرا تحولات مثبت صندوق قابل معامله در بورس اتریوم تأثیر کمی بر قیمت‌های ETH داشت.

وی در ایمیلی که روز سه‌شنبه ارسال کرد، گفت: «اتریوم، با انتظارات خوش‌بینانه در مورد صندوق قابل معامله در بورس، توانست پس از کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک ۵۰ روزه خود در روز جمعه، بیش از ۶ درصد افزایش یابد. با این حال، کاهش تقریباً ۱.۵ درصدی از ابتدای روز دوشنبه، باعث می‌شود نسبت به عملکرد کوتاه‌مدت آلت‌کوین‌ها محتاط باشیم.»

کوپتسیکویچ در پایان گفت: «افزایش نقدشوندگی در روزهای کاری به احتمال زیاد به نفع فروشندگان به جای خریداران عمل کرده و باعث افزایش تمایل به فروش می‌شود.»

همچنین بخوانید: قیمت بیت کوین تا کجا ریزش می‌کند؟

منبع: کوین دسک
مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.