counter statistics
ارز دیجیتال 607 فارکس 174
ارزش بازار 2,389,487,737,571
حجم معاملات 160,563,638,818
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $64,506.46
بیت کوین تحلیل بازار
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 7 زمان مطالعه: 3 دقیقه

بیت کوین در صرافی ها کم شد؛ رسیدن ذخایر به پایین ترین سطح سه سال اخیر

بیت کوین در صرافی ها کم شد؛ رسیدن ذخایر به پایین ترین سطح سه سال اخیر

موجودی کم در صرافی ها نشان دهنده فشار فروش کم و ایجاد کمبود عرضه است، زیرا تقاضای نهادی برای بیت کوین همچنان در حال افزایش است.

کانال تلگرام مارکت فلو

کل بیت کوین موجود در صرافی ها، که با عنوان «رزروهای صرافی بیت کوین» شناخته می شود، طبق داده های ۱۹ ژوئن ۲۰۲۴ به پایین ترین سطح سه سال گذشته خود رسیده است.

تحلیل های کریپتوکوانت (CryptoQuant) نشان می دهد که در حال حاضر تنها ۲،۸۲۵،۷۰۳ بیت کوین (BTC) در صرافی ها باقی مانده است. در ژانویه ۲۰۲۴، موجودی بیت کوین در صرافی ها حدود ۳،۰۳۹،۰۰۰ بود. موجودی کم در صرافی ها، که گاهی اوقات «موجودی صرافی» نامیده می شود، نشان دهنده فشار فروش کم و کمبود بالقوه عرضه به دلیل عرضه نسبتاً کم برای خرید است.

نمودار تحلیل بیت کوین

فشار ناشی از صندوق های قابل معامله در ETF بیت کوین

پس از تأیید صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین در ایالات متحده در ژانویه ۲۰۲۴، انباشت سرمایه توسط مدیران دارایی مانند بلک راک فشار بیشتری بر عرضه بیت کوین وارد کرد. تا ۶ ژوئن، صندوق اعتماد بیت کوین iShares (IBIT) متعلق به بلک راک تقریباً ۲۷۴،۰۰۰ بیت کوین در اختیار داشت. صندوق قابل معامله در بورس بلک راک تنها یکی از ۱۱ صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین است که در حال حاضر در ایالات متحده معامله می شود.

در ماه مه ۲۰۲۴، ورودی های ماهانه به صندوق های دارایی دیجیتال به ۲ میلیارد دلار رسید که عمدتاً ناشی از ورود سرمایه به وجوه و محصولات سرمایه گذاری بیت کوین بود. طبق گزارش هفتگی جریان وجوه «کوین شرز» در ۱۷ ژوئن، وسایل نقلیه سرمایه گذاری بیت کوین تقریباً ۷۳ میلیارد دلار بیت کوین را به صورت جهانی در اختیار دارند.

با این حال، همین گزارش همچنین نشان داد که وسایل نقلیه سرمایه گذاری بیت کوین برای هفته منتهی به ۱۵ ژوئن ۲۰۲۴، خروج هفتگی ۶۲۱ میلیون دلاری را ثبت کردند. این رقم، بزرگترین و قابل توجه ترین خروج از زمان هفته منتهی به ۲۲ مارس ۲۰۲۴ بود.

همچنین بخوانید: هشدار تحلیلگران؛ پایان صعود بیت کوین نزدیک است؟

کوین شرز این نظریه را مطرح کرد که اظهارات «سختگیرانه تر از حد انتظار» از فدرال رزرو، که نشان می داد فدرال رزرو نرخ بهره را بالا نگه می دارد، منجر به خروج سرمایه از دارایی های با عرضه ثابت مانند بیت کوین شده است.

با وجود افزایش علاقه نهادی، کارشناسان این صنعت، مانند جنی جانسون، مدیرعامل فرانکلین تمپلتون، بر این باورند که پذیرش نهادی به طور کامل رونق نگرفته است. جانسون در مصاحبه با CNBC به مصاحبه کننده خود گفت: «این واقعاً اولین موج از پذیرندگان اولیه است و فکر می کنم موج بعدی، مؤسسات بسیار بزرگ تری هستند.»

اگر پیش بینی جانسون درست باشد، سرمایه نهادی همچنان وارد بیت کوین خواهد شد و در ماه های آینده فشار بیشتری بر عرضه کم صرافی ها وارد خواهد کرد.

هاوینگ آوریل ۲۰۲۴

علاوه بر این، عرضه بیت کوین با کاهش پاداش استخراج بلاک پس از رویداد هاوینگ آوریل ۲۰۲۴ بیشتر محدود شده است. قبل از آخرین رویداد هاوینگ، استخراج گران برای هر بلاکی که با موفقیت استخراج می کردند، ۶.۲۵ بیت کوین دریافت می کردند، در حالی که پس از نصف شدن، استخراج گران اکنون برای استخراج موفق یک بلاک، ۳.۱۲۵ بیت کوین دریافت می کنند.

همچنین بخوانید: بیت کوین زیر ۶۶ هزار دلار؛ دوج کوین و سولانا پیشتاز سقوط

منبع: کوین تلگراف
مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.