counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,401,659,758,998
حجم معاملات 128,005,691,409
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $65,398.18
بیت کوین تحلیل بازار
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 7 زمان مطالعه: 6 دقیقه

جهش بیت کوین با ورود ETF ها قبل از داده های کلیدی GDP

جهش بیت کوین با ورود ETF ها قبل از داده های کلیدی GDP

صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) مبتنی بر اسپات، روند ورودی مثبتی را که ثبت شده بود، ادامه دادند و روز چهارشنبه شاهد ورود بیش از ۲۱ میلیون دلار بودند. این رویداد پیش از انتشار داده های کلان اقتصادی کلیدی، از جمله نرخ رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده و داده های تورم PCE بانک فدرال رزرو رخ می دهد.

کانال تلگرام مارکت فلو
  • صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین مبتنی بر اسپات، در روز چهارشنبه، ۲۷ ژوئن، جریان ورودی مثبتی را به ثبت رساندند.
  • فیدلیتی پیشتاز جریان های ورودی بود، در حالی که بلک راک هیچ ورودی را شاهد نبود.
  • این ورودی ها در یک مقطع کلیدی کلان اقتصادی رخ می دهند، زیرا داده های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده قرار است امروز منتشر شود و داده های تورم PCE فدرال رزرو قرار است در روز جمعه منتشر شود.

در روز چهارشنبه، ۲۶ ژوئن، جریان های صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین مثبت بود و در مجموع به بیش از ۲۱ میلیون دلار رسید. این ورودی توسط فیدلیتی (Fidelity) هدایت می شد، در حالی که بلک راک بدون تغییر باقی ماند. علاوه بر این، GBTC شرکت گری اسکیل پس از یک روند خروجی، با جریان ورودی مثبت خود توجه ها را به خود جلب کرد. این ورودی ها در یک مقطع زمانی حیاتی برای بیت کوین (BTC) و بازار ارزهای دیجیتال رخ می دهند، زیرا قرار است داده های رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در روز پنجشنبه، ۲۷ ژوئن منتشر شود.

آخرین داده های مربوط به ورود صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین

صندوق قابل معامله در بورس FBTC فیی دیلیتی، ۱۸.۶ میلیون دلار سرمایه گذاری جدید را به خود اختصاص داد. در حالی که GBTC شرکت گری اسکیل، پس از یک دوره اخیر خروج قابل توجه، به طور غیرمنتظره ای شاهد ورود ۴.۳ میلیون دلاری بود. با این حال، صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین بلک راک (IBIT) با جریان صفر بدون تغییر باقی ماند.

این روند توسط صندوق های قابل معامله در بورس BITB شرکت بیت وایز، BTCO شرکت گلکسی اینوستکو، EZBC شرکت فرانکلین تمپلتون و BRRR شرکت Valkyrie نیز تکرار شد که آنها نیز جریان ورودی صفر را ثبت کردند. علاوه بر این، صندوق قابل معامله در بورس HODL شرکت ون اک، ۳.۴ میلیون دلار ورودی را به ثبت رساند.

از طرف دیگر، آرک تنها خروجی را تجربه کرد که به ۴.۹ میلیون دلار رسید. پیش از این، در روز سه شنبه، ۱۰ صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین شاهد ورود خالص ۳۱ میلیون دلاری بودند که روند خروج ثبت شده در هفته گذشته را معکوس کرد. علاوه بر این، ورودی اخیر، احیای علاقه سرمایه گذاران به این صندوق ها را تقویت می کند.

در همین حال، قیمت بیت کوین در محدوده باریکی بین ۶۱۰۰۰ تا ۶۲۰۰۰ دلار در نوسان بوده است که نشان دهنده تردید بازار است. انتشار داده های نرخ رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده امروز به طور بالقوه می تواند بر بازار تأثیر بگذارد.

علاوه بر این، روز جمعه، ۲۸ ژوئن، روزی مهم است زیرا تسویه حساب های آتی و اختیار معاملات سه ماهه انجام می شود. این رویدادها به طور تاریخی به دلیل نوسانات بازار شناخته شده اند. علاوه بر این، سرمایه گذاران همچنین خود را برای داده های تورم ترجیحی فدرال رزرو، شاخص قیمت مصرف شخصی (PCE)، که با انقضای قابل توجه اختیار معاملات به ارزش ۶.۷۲ میلیارد دلار همزمان است، آماده می کنند.

نقطه درد حداکثری برای این اختیار معاملات بیت کوین ۵۷۰۰۰ دلار است که باعث ایجاد نگرانی هایی در مورد سقوط می شود. بیش از ۱۰۴ هزار اختیار معامله در روز جمعه با نسبت Put Call برابر با ۰.۵۲ منقضی خواهد شد. در حالی که اکثر شرط بندان نسبت به قیمت بیت کوین خوش بین هستند، نقطه درد حداکثری تصویری متفاوت را نشان می دهد.

فروش دارایی های بیت کوین توسط دولت ها

در میان نوسانات شدید بازار، دولت آلمان با انتقال ۵۹۵ بیت کوین دیگر به صرافی های بزرگ ارزهای دیجیتال، دارایی های بیت کوین خود را نقد کرده است. این اقدام بخشی از یک استراتژی فروش گسترده تر است، به طوری که طی روزهای اخیر بیش از ۲۰۰۰ بیت کوین از آدرس مرتبط با دولت آلمان فروخته شده است. علاوه بر این، ماهیت مداوم این فروش نشان می دهد که مقامات آلمانی ممکن است تلاش های خود را برای نقد کردن دارایی هایشان به پایان نرسانده باشند.

همچنین بخوانید: انتقال انبوه بیت کوین توسط دولت آمریکا به کوین بیس

به دنبال اقدام آلمان، دولت ایالات متحده در ۲۶ ژوئن، ۴۰۰۰ بیت کوین به ارزش ۲۴۱ میلیون دلار را به کوین بیس پرایم منتقل کرد. علاوه بر این، این انتقال فشار نزولی بر قیمت بیت کوین وارد کرد و باعث کاهش ۱.۵ درصدی آن به کمی پایین تر از ۶۱۰۰۰ دلار شد.

با این حال، کی یانگ جو، مدیرعامل کریپتوکوانت، علیرغم این فروش ها تاکید کرد که چنین فروش های دولتی عامل اصلی کاهش قیمت نیستند. به گفته جو، کوین بیس پرایم می تواند نقدینگی قابل توجهی را مدیریت کند و در دوره های ورودی بالای صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین، بین ۲۰۰۰۰ تا ۴۹۰۰۰ بیت کوین را مدیریت کند. در حالی که در دوره های ورودی پایین، بین ۶۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ بیت کوین را نگهداری می کند.

قیمت بیت کوین در آینده چه خواهد شد؟

قیمت فعلی بیت کوین کمی بالاتر از سطح حمایتی کلیدی ۶۰۰۰۰ دلار است که از مارس ۲۰۲۴ بیش از پنج بار آزمایش شده است. علاوه بر این، قدیمی ترین ارز دیجیتال با نرخی پایین تر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) اما بالاتر از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (SMA) معامله می شود که نشان دهنده کشمکش بین احساسات گاوی و خرسی است.

در حال حاضر، شاخص قدرت نسبی (RSI) برای بیت کوین ۳۳ است، که کمی بالاتر از آستانه فروش بیش از حد ۳۰ است، که تحلیلگران بر این باورند که می تواند منجر به بهبود شود. با این حال، قیمت بیت کوین در حال حاضر پایین تر از میانگین متحرک خود معامله می شود، که نشان دهنده کاهش احتمالی بیشتر است.

قیمت بیت کوین در چهار ماه گذشته در محدوده وسیعی با مرز بالایی ۷۳۵۰۰ دلار و مرز پایینی ۶۰۰۰۰ دلار تثبیت شده است. برای اینکه گاوها دوباره کنترل را به دست بگیرند، باید قیمت را به بالای ۶۵۰۰۰ دلار برسانند، که ممکن است در حدود ۷۲۰۰۰ دلار با مقاومت مواجه شود.

از سوی دیگر، شکستن سطح ۶۰۰۰۰ دلار می تواند باعث فروش وحشتناک شود. این به طور بالقوه می تواند قیمت را به منطقه حمایتی ۵۰۰۰۰ تا ۵۲۰۰۰ دلار کاهش دهد. علاوه بر این، انتشار داده های نرخ رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده یک رویداد مهم است که می تواند بر احساسات بازار تأثیر بگذارد.

رشد قوی تولید ناخالص داخلی به طور معمول نشان دهنده یک اقتصاد قوی است که می تواند اعتماد سرمایه گذاران را به دارایی های پرریسک مانند بیت کوین افزایش دهد. از طرف دیگر، رشد ضعیف تولید ناخالص داخلی ممکن است باعث ایجاد عدم اطمینان اقتصادی شود و منجر به جستجوی سرمایه گذاران برای پناهگاه های امن مانند طلا و در نتیجه کاهش قیمت بیت کوین شود. 

همچنین بخوانید: حمایت مالی ۵۰۰ هزار دلاری بیت کوینر از جولیان آسانژ

منبع: کوین گیپ
مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.