counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,407,890,955,612
حجم معاملات 125,483,584,962
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $65,394.62
بیت کوین ارز دیجیتال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 3 زمان مطالعه: 2 دقیقه

تایید ETF بیت کوین این بار در تایلند

تایید ETF بیت کوین این بار در تایلند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند (SEC) طبق گزارش بانکوک پست، مجوز معرفی یک ETF بیت کوین را به شرکت مدیریت دارایی وان (ONEAM) داده است. توزیع صندوق ONE Bitcoin ETF قرار است بین ۳۱ مه و ۶ ژوئن انجام شود.

کانال تلگرام مارکت فلو

تایلند با تأیید مجوز اولین صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) برای شرکت مدیریت دارایی وان (One Asset Management)، به فهرست رو به رشد حوزه‌های قضایی که وجوه تنظیم‌شده بیت‌کوین را تأیید می‌کنند، پیوست.

با توجه به قوانین کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند، این ETF تنها برای سرمایه گذاران ثروتمند و نهادی در دسترس خواهد بود. این اقدام پس از اصلاح دستورالعمل های محلی توسط تنظیم کننده در آوریل برای مجوز دادن به صندوق های محدود بیت کوین با هدف سرمایه گذاران حرفه ای انجام شد.

شرکت وان برای اطمینان از نقدینگی و امنیت کافی، وجوه این صندوق را در ۱۱ صندوق جهانی بزرگ بیت کوین سرمایه گذاری خواهد کرد. این شرکت اعلام کرد که این ETF با قرار دادن سرمایه گذاری در بیت کوین در یک چارچوب قانونی، به خطراتی مانند سرقت که در مالکیت مستقیم وجود دارد، رسیدگی می کند.

در حالی که شرکت وان مجوز دریافت کرد، شرکت تایلندی دیگر، مدیریت دارایی MFC، همچنان منتظر تاییدیه نظارتی برای محصول ETF بیت کوین برنامه ریزی شده خود است. هر دو این صندوق ها فقط به صورت خصوصی برای سرمایه گذاران واجد شرایط ارائه می شوند.

همچنین بخوانید: طلوع بیت‌کوین در استرالیا؛ آغاز معاملات اولین ETF

تایلند از مسیری که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده پیشگام شده است، پیروی می کند، که در ژانویه سال جاری چندین صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین را تایید کرد و باعث افزایش قابل توجه علاقه شد. سایر حوزه های قضایی مانند هنگ کنگ، استرالیا و بریتانیا نیز از آن زمان به بعد در صدور صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین یا محصولات مشابه اقدام کرده اند.

این راه اندازی ها، بدون نیاز به نگهداری مستقیم بیت کوین، دسترسی آسان و تحت نظارتی را به نوسانات قیمت بیت کوین فراهم می کند. این امر سرمایه گذاران حرفه ای و موسسات را بهتر در خود جای می دهد. با تایید یک ETF بیت کوین، تنظیم کننده های تایلند تقاضای رو به رشد موسسات داخلی برای اضافه کردن تخصیص بیت کوین را تایید می کنند. این اقدام می تواند با در دسترس قرار گرفتن عرضه عمومی، پذیرش گسترده تر جریان اصلی را امکان پذیر کند.

منبع: BitcoinMagazine

همچنین بخوانید: بیت کوین بعد از هاوینگ؛ هدف بعدی ۱۳۰ هزار دلار؟

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.