counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,394,342,293,896
حجم معاملات 155,914,125,318
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $64,614.83
بیت کوین تتر
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 9 زمان مطالعه: 3 دقیقه

بیت‌کوین در تقابل با رکود تتر؛ رشد قیمت در هاله‌ای از ابهام!

بیت‌کوین در تقابل با رکود تتر؛ رشد قیمت در هاله‌ای از ابهام!

در دو هفته گذشته، پس از دوره‌ای فروش، نهنگ‌های بیت‌کوین شروع به خرید بیت‌کوین کردند.

کانال تلگرام مارکت فلو

طبق گزارش اخیر کریپتوکوانت، تقاضا برای بیت‌کوین از سوی سرمایه‌گذاران بزرگ و هولدرهای بلندمدت در حال افزایش است. با این حال، به دلیل کند شدن رشد ارزش بازار تتر، هنوز شاهد افزایش قابل توجه قیمت بیت‌کوین (BTC) نیستیم.

کریپتوکوانت اعلام کرد: « نقدشوندگی استیبل‌کوین هنوز نتوانسته مسیر رشد خود را برای حمایت از افزایش قیمت بازیابی کند. رشد ارزش بازار تتر (USDT)، که نشانگر نقدینگی جدید در بازارهای ارزهای دیجیتال است، همچنان به کاهش سرعت خود ادامه می‌دهد و اکنون با کندترین سرعت از ۱۱ فوریه در حال رشد است.»

همانطور که اشاره شد، تقاضا برای بیت‌کوین در بین سرمایه‌گذاران بزرگ، که اغلب با عنوان نهنگ شناخته می‌شوند، و هولدرهای بلندمدت در حال افزایش است. سرعت رشد ماهانه تقاضا از سوی این گروه‌ها ۴.۴ درصد است که سریع‌ترین افزایش از آوریل به شمار می‌رود. در ۳۰ روز گذشته، این دارندگان بیت‌کوین، ۷۰,۰۰۰ بیت‌کوین به دارایی‌های خود اضافه کرده‌اند که این میزان، بیشترین تجمع از آوریل است. طبق گزارش، این امر نشان‌دهنده فاز پیش از افزایش قیمت در سال ۲۰۲۰ است، زمانی که سرمایه‌گذاران بزرگ حدود ۱ میلیارد دلار به بیت‌کوین تزریق کردند.

علی‌رغم نوسانات کم قیمت بیت‌کوین، فعالیت درون-زنجیره‌ای همچنان قوی باقی مانده است. داده‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی به‌طور فعال بیت‌کوین را برای کیف پول‌های نگهداری خود خریداری می‌کنند. علاوه بر این، هولدرهای بلندمدت دوباره انباشت را آغاز کرده‌اند.

این گزارش همچنین اشاره می‌کند که فشار فروش روی بیت‌کوین کاهش یافته است زیرا معامله‌گران تا حد زیادی برداشت سود خود را تکمیل کرده‌اند. با کاهش سودهای تحقق‌نیافته به ۳ درصد، که از ۶۹ درصد در اوایل مارس پایین‌تر است، انتظار می‌رود فشار فروش در آینده کاهش یابد.

همچنین بخوانید: کریپتوکوانت؛ بیت کوین و اتریوم در مسیر شتاب

همزمان، اتریوم (ETH) پس از تایید ETF‌های نقطه‌ای اتریوم در ایالات متحده، شاهد افزایش تقاضا بوده است، به طوری که خریدهای روزانه توسط هولدرهای بلندمدت از ۲۰ می به طور متوسط ۴۰,۰۰۰ ETH بوده است. با وجود نشانه‌های خوش‌بینانه از افزایش خرید نهادی و راه‌اندازی ETF‌های نقطه‌ای، گزارش کریپتوکوانت نشان می‌دهد که رشد راکد نقدینگی استیبل‌کوین ممکن است در کوتاه‌مدت چشم‌انداز افزایش قابل توجه قیمت بیت‌کوین را با مشکل مواجه کند.

قیمت بیت‌کوین علیرغم ورود قابل توجه به صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) نقطه بیت‌کوین در ایالات متحده راکد است

این گزارش همچنین بر افزایش قابل توجه خرید بیت‌کوین از صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) نقطه بیت‌کوین ایالات متحده تاکید می‌کند، به طوری که کل دارایی‌ها بین ۱ می تا ۶ ژوئن از ۸۱۹,۰۰۰ به ۸۵۹,۰۰۰ افزایش یافته است. بر اساس داده‌های فارسایت، در تاریخ ۷ ژوئن، صندوق‌های نقطه‌ای بیت‌کوین ایالات متحده ورودی خالص ۱۳۱ میلیون دلاری را ثبت کردند که نشان‌دهنده ۱۹ روز متوالی ورود وجه است.

به طور تاریخی، ورودی‌های قوی ETF بیت‌کوین با افزایش قیمت بیت‌کوین همراه بوده است. با این حال، تغییرات قیمت در دو هفته گذشته نشان می‌دهد که جریان‌های ETF تنها عاملی نیستند که بر اقدامات قیمتی بیت‌کوین تأثیر می‌گذارند. داده‌های کوین‌گکو نشان می‌دهد که قیمت بیت‌کوین پس از گزارش مشاغل و داده‌های بیکاری، در روز جمعه از حدود ۷۲,۰۰۰ دلار به ۶۹,۰۰۰ دلار کاهش یافته است.

در زمان نگارش این گزارش، بیت‌کوین با قیمت تقریباً ۶۹,۲۰۰ دلار معامله می‌شود که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته کمی کاهش یافته است و حدود ۶ درصد با بالاترین قیمت تاریخی خود که در ماه مارس ثبت شده است، فاصله دارد.

همچنین بخوانید: احتمال سقوط بیت کوین به زیر ۵۰ هزار دلار؟

منبع: کریپتو بریفینگ
مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.