counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,426,146,014,722
حجم معاملات 123,883,370,135
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $66,058.50
بیت کوین اتریوم
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 8 زمان مطالعه: 3 دقیقه

کریپتوکوانت؛ بیت کوین و اتریوم در مسیر شتاب

کریپتوکوانت؛ بیت کوین و اتریوم در مسیر شتاب

طبق گزارش شرکت تحلیل داده‌های درون-زنجیره‌ای کریپتوکوانت، بیت‌کوین و اتریوم اخیراً در مسیر رشد قرار گرفته‌اند.

کانال تلگرام مارکت فلو

بیت‌کوین و اتریوم بر اساس معیارهای درون-زنجیره‌ای سیگنال صعودی می‌دهند

 کریپتوکوانت در یک رشته جدید در X، به بررسی وضعیت برخی از شاخص‌های مهم درون-زنجیره‌ای برای بیت‌کوین و اتریوم در حال حاضر پرداخته است. دو معیار مهم مورد توجه در اینجا، تقاضا از سوی هولدرهای بلندمدت و نهنگ‌ها است. ابتدا به سراغ نمودارهای مرتبط با بیت‌کوین می‌رویم:

نمودار نهنگ های بیت کوین

همانطور که در بالا مشاهده می‌شود، تقاضا از طرف هولدرهای بلندمدت یا همان «هودلر»ها پس از رسیدن به اوج در ماه مارس، کاهش یافته بود، اما اخیراً این روند معکوس شده است. این سرمایه‌گذاران در ماه گذشته ۷۰,۰۰۰ بیت‌کوین به کیف پول‌های خود اضافه کرده‌اند.

همچنین روند مشابهی در دارایی‌های نهنگ‌ها که به طور معمول به آدرس‌هایی با بیش از ۱,۰۰۰ بیت‌کوین اشاره دارد، مشاهده شده است. طبق گفته‌ی این شرکت تحلیل داده، تقاضای ماهانه از سوی این سرمایه‌گذاران بزرگ ۴.۴ درصد افزایش یافته است.

کریپتوکوانت همچنین نشان داده است که این بخش شاهد ورود احتمالی سرمایه جدید است، زیرا «نهنگ‌های جدید» شاهد افزایش قابل توجه در «ارزش تحقق‌یافته» (Realized Cap) خود بوده‌اند.

نمودار نهنگ های جدید بیت کوین

ارزش تحقق‌یافته، میزان سرمایه‌ای را که یک گروه سرمایه‌گذار خاص برای خرید بیت‌کوین خود استفاده کرده است، اندازه‌گیری می‌کند. بنابراین، افزایش ارزش تحقق‌یافته نهنگ‌های جدید که نهادهای نهنگی هستند که طی ۱۵۵ روز گذشته وارد بازار شده‌اند، نشان‌دهنده تقاضای جدید از سوی سرمایه‌گذاران بزرگ برای ورود به بیت‌کوین است.

همانطور که نمودارهای بالا نشان می‌دهند، الگوی این معیار در سال جاری شبیه به الگویی است که در سال ۲۰۲۰ مشاهده شد. تقاضا در آن سال منجر به روند صعودی ۲۰۲۱ شد.

حال بیایید ببینیم که روند ورودی‌های هولدرهای بلندمدت و موجودی نهنگ‌ها برای اتریوم چگونه بوده است:

همچنین بخوانید: احتمال سقوط بیت کوین به زیر ۵۰ هزار دلار؟

نمودار نهنگ های جدید اتریوم

همانطور که نمودارها نشان می‌دهند، تقاضا از سوی این گروه‌های سرمایه‌گذار برای اتریوم از زمان تأیید صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) در ماه گذشته به شدت افزایش یافته است.

هولدرهای بلندمدت اکنون به طور متوسط ​​روزانه ۴۰,۰۰۰ اتریوم وارد می‌کنند، در حالی که نهنگ‌ها، سرمایه‌گذارانی که بین ۱۰,۰۰۰ تا ۱۰۰,۰۰۰ اتریوم در اختیار دارند، دارایی‌های خود را به رکورد جدیدی در حدود ۱۶ میلیون اتریوم افزایش داده‌اند.

در حالی که نشانه‌هایی برای تقاضای مستقیم برای بیت‌کوین و اتریوم مثبت بوده است، یک پیشرفت وجود دارد که ممکن است برای کل بخش ارزهای دیجیتال مضر باشد. این مورد، کند شدن رشد استیبل‌کوین‌ها است.

نمودار ارزش بازار تتر و بیت کوین

این نمودار نشان می‌دهد که ارزش بازار تتر (USDT) در طول رالی به سمت بالاترین قیمت تاریخی بیت‌کوین به شدت افزایش یافت. در حالی که بزرگترین استیبل‌کوین همچنان تزریق سرمایه دریافت می‌کند، تقاضا برای آن کاهش یافته است.

از نظر تاریخی، استیبل‌کوین‌ها یکی از دروازه‌های ورود سرمایه به این بخش بوده‌اند، بنابراین تقاضای مداوم برای آن‌ها برای رالی‌های پایدار می‌تواند مورد نیاز باشد.

قیمت بیت‌کوین

در زمان نگارش این گزارش، بیت‌کوین با قیمت حدود ۷۰,۲۰۰ دلار معامله می‌شود که نسبت به هفته گذشته بیش از ۴ درصد افزایش یافته است.

همچنین بخوانید: کاهش دوباره بیت کوین؛ فرصت خرید یا سقوط ادامه‌دار؟

منبع: نیوز بی‌تی‌سی
مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.