counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,400,864,168,828
حجم معاملات 127,267,485,558
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $65,535.78
بیت کوین ارز دیجیتال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 8 زمان مطالعه: 2 دقیقه

پیتر شیف: بیت کوین مرده، جایگزین آن نقره است!

پیتر شیف: بیت کوین مرده، جایگزین آن نقره است!

پتر شیف، اقتصاددان مشهور و منتقد شدید بیت کوین، با برجسته کردن عملکرد ضعیف آن نسبت به نقره، سعی کرد افزایش اخیر قیمت این ارز دیجیتال را کم اهمیت جلوه دهد.

کانال تلگرام مارکت فلو

شیف با اشاره به پست قبلی خود در تاریخ ۳ آوریل، تاکید کرد که از آن زمان تاکنون، بیت کوین تنها ۲ درصد رشد کرده است، در حالی که نقره در همین مدت ۲۱ درصد افزایش یافته است. شیف، طرفدار سرسخت فلزات گرانبها، با لحنی کنایه آمیز خطاب به طرفداران بیت کوین گفت: «این یعنی با نقره، ۱۰ برابر بیشتر سود می کنید. بیت کوین مرده است. زنده باد نقره!»

بنجامین کوون، تحلیلگر سرشناس ارزهای دیجیتال، در پاسخ به پست شیف، با یک گیف گفت: «انتخاب گزینشی داده، یک مشکل قدیمی است.»

شیف مورد انتقاد قرار گرفته است که برای برجسته کردن نقاط ضعف بیت کوین و اغراق در عملکرد دارایی هایی که از آنها حمایت می کند، از بازه های زمانی کوتاه مدت دلخواه خود استفاده می کند. با این حال، در یک دوره بلندمدت، بیت کوین عملکرد بهتری نسبت به فلزات گرانبها داشته است. از ابتدای سال تاکنون، ارزش این ارز دیجیتال برتر ۵۸ درصد جهش کرده است، در حالی که نقره ۳۵ درصد رشد داشته است.

در یک سال گذشته، بیت کوین تقریباً ۱۵۰ درصد افزایش یافته است، در حالی که افزایش قیمت نقره در همین مدت ۳۴ درصد بوده است. کاربری در پاسخ دندان شکنی، یکی از پست های قدیمی شیف را از سال ۲۰۱۸ بیرون کشید و تاکید کرد که از آن زمان تاکنون، بیت کوین بیش از ۱۰۰۰ درصد افزایش یافته است، در حالی که طلا (فلز گرانبهای دیگری که شیف به شدت از آن حمایت می کند) کمتر از ۶۰ درصد رشد کرده است.

همچنین بخوانید: بیت کوین برای غلبه بر نقره باید به ۹۳ هزار دلار برسد

در حالی که افزایش بازار فلزات گرانبها در سال ۲۰۲۴ قابل توجه بوده است، اما در حال حاضر، تعداد کمی از دارایی ها با افزایش قابل توجه بیت کوین در سال جاری که عمدتاً به دلیل افزایش قرار گرفتن آن در معرض بازارهای سنتی از طریق صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) است، برابری می کنند.

در زمان نگارش این متن، بیت کوین با قیمت ۶۶,۶۹۸.۴۱ دلار معامله می شود که در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۸۰ درصد کاهش داشته است.  

منبع: Benzinga

همچنین بخوانید: آینده بیت کوین و تلاش برای رسیدن به ۷۰ هزار دلار

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.