counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,421,088,263,744
حجم معاملات 123,424,099,599
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $65,638.26
ریپل ارز دیجیتال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 11 زمان مطالعه: 3 دقیقه

شکایت از ریپل؛ اظهارات گمراه کننده در سال ۲۰۱۷

شکایت از ریپل؛ اظهارات گمراه کننده در سال ۲۰۱۷

دادگاهی در کالیفرنیا با رد درخواست ریپل برای مختومه کردن پرونده، به شکایت علیه این شرکت اجازه داده است که به جریان بیفتد. این حکم، تأثیر رأی قبلی به نفع ریپل را به چالش می کشد.

کانال تلگرام مارکت فلو

یک قاضی فدرال آمریکا با ادامه یک شکایت حقوقی علیه ریپل لابز موافقت کرده است که بر اظهارات گمراه کننده ی مدیرعامل برد گارلینگهاوس در مورد XRP تمرکز دارد.

قاضی منطقه ای دادگاه کالیفرنیا، فیلیس همیلتون، در تاریخ ۲۰ ژوئن درخواست ریپل برای قضاوت خلاصه را رد کرد و زمینه را برای محاکمه با هیئت منصفه فراهم ساخت. این پرونده بر ادعای گارلینگهاوس در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۷ مبنی بر «نگهداری طولانی مدت XRP» متمرکز است، ادعایی که به گفته ی شاکیان با فروش میلیون ها XRP توسط او در همان سال تناقض دارد.

حکم قاضی همیلتون با رأی قبلی قاضی آنالیسا تورس در پرونده ی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به نفع ریپل مغایرت دارد. همیلتون تشخیص داد که XRP در صورت فروش به سرمایه گذاران خرده فروش می تواند یک اوراق بهادار تلقی شود، زیرا آن ها ممکن است انتظار سود از تلاش های ریپل را داشته باشند - که این عامل، عنصر کلیدی در آزمون Howey برای تعیین اوراق بهادار است.

قاضی آنالیسا تورس در جولای ۲۰۲۳ رأی داد که فروش برنامه ریزی شده ی XRP توسط ریپل در پلتفرم های معاملات ثانویه، معامله ی اوراق بهادار به حساب نمی آید، اما ادعاها علیه گارلینگهاوس و کریس لارسن نیازمند محاکمه است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار بعداً به طور داوطلبانه این ادعاها را رد کرد. همچنین، گارلینگهاوس به احتمال وجود یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) برای XRP اشاره کرده است.

همچنین بخوانید: رشد انفجاری XRP؛ تحلیلگر پیش‌بینی قیمت ۵۰۰ دلاری ریپل را می‌دهد!

همیلتون در حکم خود نوشت: «دادگاه نمی پذیرد که یک سرمایه گذار منطقی انتظار سود را صرفاً از روند کلی بازار ارزهای دیجیتال، و نه از تلاش های ریپل داشته باشد.»

این رأی، اعتقاد رایج مبنی بر اینکه تصمیم قاضی تورس تاثیر مثبتی برای صنعت کریپتو در پرونده های مشابه ایجاد خواهد کرد را به چالش می کشد. این رأی پس از رد حکم ریپل توسط قاضی جد راکوف در پرونده ی  ترافرم لبز صادر شد که منجر به توافق ۴.۵ میلیارد دلاری با کمیسیون بورس و اوراق بهادار شد.

اگرچه قاضی اتهامات مربوط به عدم ثبت XRP به عنوان اوراق بهادار توسط ریپل را رد کرد، اما پیشروی این پرونده بر ابهامات حقوقی مداوم پیرامون طبقه بندی ارزهای دیجیتال و اظهارات مدیران شرکت ها تأکید می کند.

همچنین بخوانید: بازگشت XRP به ۰٫۵ دلار؟ تحلیل قیمت XRP و BTC

منبع: کریپتو بریفینگ
مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.