counter statistics
ارز دیجیتال 607 فارکس 174
ارزش بازار 2,393,430,393,516
حجم معاملات 156,227,359,311
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $64,619.86
بیت کوین ارز دیجیتال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 3 زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیلگر: بیت کوین ۹۱.۵ هزار دلاری علی‌رغم سیاست تهاجمی فدرال رزرو

تحلیلگر: بیت کوین ۹۱.۵ هزار دلاری علی‌رغم سیاست تهاجمی فدرال رزرو

یک تحلیلگر ناشناس با نام مستعار «CryptoCon» با وجود لحن «تهاجمی» فدرال رزرو، اطمینان دارد که بیت کوین ۲۵ درصد بالاتر از بالاترین رکوردهای کنونی خود افزایش خواهد یافت - این «گام بزرگ» بعدی قبل از شکستن سقف ۱٢٣,٩٨٢ دلاری این دوره است.

کانال تلگرام مارکت فلو

«لحن تهاجمی» فدرال رزرو باعث تغییر پیش بینی یک تحلیلگر تکنیکال نشده است. این تحلیلگر معتقد است که بیت کوین به زودی تقریباً ۲۵ درصد بالاتر از بالاترین رکورد قبلی خود یعنی ۷۳,۶۷۹ دلار افزایش خواهد یافت - این «گام بعدی» قبل از رسیدن به قله ۱٢٣,٨٣٢ دلاری این دوره است.

کریپتو کان (CryptoCon)، تحلیلگر تکنیکال ناشناس، تنها چند ساعت پس از انتشار صورتجلسه نشست فدرال رزرو که نرخ بهره را بدون تغییر نگه داشت و تنها یک کاهش برای سال ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده بود، در یک پست در ۱۲ ژوئن نوشت: «هدف ۹۱,۵۳۹ دلاری برای بیت کوین دست نخورده و بدون تغییر باقی ماند.»

کریپتو کان برای حمایت از پیش بینی خود در مورد بیت کوین از مدل «نوارهای جادویی» استفاده کرد، که بر اساس قله ها و کف های چرخه های قبلی، چرخه را به سطوح مختلف تقسیم می کند تا قیمت های آتی را پیش بینی کند.

این مدل مبتنی بر این ایده است که پس از عبور قیمت بیت کوین (BTC) از «یک سطح اولیه» - بالاترین رکورد فعلی - بر اساس حرکات چرخه های قبلی به «گام بعدی» حرکت می کند. طبق این مدل، بیت کوین در حال حاضر در سطح ۲.۵ مقاومت می کند. با این حال، هنگامی که از این دوره تثبیت عبور کند، به سطح سه در ۹۱,۵۳۹ دلار و سپس به «هدف بالای چرخه» در ۱۲۳,۸۳۲ دلار خواهد رسید.

بر اساس داده های کوین مارکت کپ، افزایش به ۹۱,۵۳۹ دلار نشان دهنده افزایش ۳۴ درصدی نسبت به قیمت فعلی آن یعنی ۶۸,۳۱۵ دلار خواهد بود. کریپتو کان اضافه کرد: «برای رسیدن به سطح ۳ نوارهای جادویی کمی زمان نیاز است، اما این گام بعدی است.»

این پیش بینی علیرغم نگرانی سایر معامله گران در مورد «لحن تهاجمی» فدرال رزرو صورت گرفت. این اصطلاح به طور کلی زمانی استفاده می شود که به نظر می رسد فدرال رزرو برای کنترل تورم (از جمله کاهش کمتر نرخ بهره) رویکرد تهاجمی تری در پیش می گیرد. هنگامی که نرخ بهره کاهش می یابد، دارایی های سنتی «کم ریسک» مانند اوراق قرضه جذابیت کمتری پیدا می کنند و سرمایه گذاران بیشتر به سمت دارایی های به اصطلاح پرخطرتر مانند بیت کوین روی می آورند. برعکس، زمانی که نرخ بهره افزایش می یابد، اتفاق می افتد.

مایکل ون ده پوپ، بنیانگذار MN Trading Consultancy، در ۱۲ ژوئن نوشت: «لحن تهاجمی کمیته فدرال بازار آزاد (FOMC) مثبت نیست. سخنرانی و پیش بینی های پاول برای بیت کوین پیشرو بازار هستند. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) امروز بسیار مثبت بود.»

تد تاکس ماکرو، تحلیلگر مستقل، افزود: «کمیته فدرال بازار آزاد (FOMC) امروز قطعا تندروتر از حد انتظار است.»

همچنین بخوانید: سقوط ماینرها؛ بیت‌کوین به ۶۲٫۵ هزار دلار می‌رسد؟

با این حال، مارکوس تیلن، رئیس تحقیقات 10x Research، بر این باور است که کمیته فدرال بازار آزاد (FOMC) انتظارات غیر واقعی دارد.

تیلن به کوین تلگراف گفت: «کمیته فدرال بازار آزاد (FOMC) احتمالاً باید انتظارات خود را در اواخر سال کاهش دهد، زیرا ما قبلاً بالاترین رقم را برای تورم امسال دیده ایم.»

او توضیح داد: «در حالی که کمیته فدرال بازار آزاد (FOMC) انتظار تنها یک کاهش را دارد، بازار همچنان دو کاهش را در نظر گرفته است، در حالی که در ابتدای سال شش کاهش را پیش بینی می کرد.»

طبق گزارش کوین تلگراف در ۱۲ ژوئن، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ماهانه در ماه مه بدون تغییر بود، در حالی که آمار سالانه آن ۳.۳٪ بود - هر دو ۰.۱٪ کمتر از پیش بینی. پس از این اعلام، بیت کوین طی چند ثانیه ۱,۵۰۰ دلار افزایش یافت و به ۶۹,۶۳۶ دلار رسید.

تیلن گفت: «شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا (CPI) همانطور که انتظار داشتیم روی عدد ۳.۳ درصد قرار گرفت».

او افزود: «کاهش شاخص قیمت مصرف کننده برای بیت کوین صعودی بوده است، در حالی که افزایش آن نزولی بوده است - که منجر به فروش‌های گسترده در ژانویه، مارس و آوریل شد.»

همچنین بخوانید: احتمال کاهش بیشتر بیت‌کوین با غالب شدن احساسات نزولی

منبع: کوین تلگراف
مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.