counter statistics
ارز دیجیتال 607 فارکس 174
ارزش بازار 2,392,448,208,888
حجم معاملات 156,690,587,406
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $64,562.39
ارز دیجیتال آلت کوین
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 40 زمان مطالعه: 5 دقیقه

ایردراپ بلست (Blast)؛ نکات کلیدی که باید بدانید!

ایردراپ بلست (Blast)؛ نکات کلیدی که باید بدانید!

در حالی که بلست به یک غول در میان لایه های دوم تبدیل شده است، قریب الوقوع بودن ایردراپ آن - که برای فردا، ۲۶ ژوئن (فردا!) برنامه ریزی شده است - نگرانی های انکارناپذیری را در مورد آینده شبکه پس از این رویداد مورد انتظار ایجاد می کند.

کانال تلگرام مارکت فلو

لایه دوم بلست اتریوم، زمانی که صحبت از مدل های تشویقی برای بوت استرپ کردن سپرده ها و فعالیت کاربران می شود، یکی از پروتکل های نوآورانه تر بوده است. آنها تا کنون بسیار موفق بوده اند و شبکه را قادر ساخته اند تا بیش از ۲ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده (TVL) را جمع آوری کند و به دومین لایه دوم بزرگ تبدیل شود!

امروز، ما به آنچه در مورد ایردراپ می دانیم و معضله ای که بلست در نبرد پس از ایردراپ برای حفظ کاربران موجود و سرمایه آنها با آن روبرو است، می پردازیم!

با بلست چه اتفاقی می افتد؟

بسیاری از سپرده گذاران اولیه بلست شوکه شدند زیرا به جای توکن های نقدی در زمان راه اندازی شبکه اصلی در فوریه، یک ضریب امتیاز دریافت کردند، و با وجود وعده هایی برای انجام یک ایردراپ در ماه می، این تاریخ به دلایل نامعلومی به ۲۶ ژوئن (فردا!) به تعویق افتاد.

اگرچه بلست تا به امروز توکنومیک کامل را ارائه نکرده بود، اما متعهد شده بود که نیمی از تخصیص اولیه مبهم ایردراپ را برای دریافت کنندگان «امتیاز» و نیمه دیگر را برای دارندگان «طلا» اختصاص دهد.  علاوه بر این، بلست «جوایز» را برای توزیع طلا به کاربران معرفی کرد؛ کیف پول ها می توانستند «مجموعه ای» از هشت توکن یا NFT بومی بلست را در این رویدادهای تصادفی وارد کنند تا در صورت انتخاب یکی از آیتم های انتخابی آنها به عنوان برنده جایزه، طلا دریافت کنند.

لازم به ذکر است که این یک مسیر طولانی و پرپیچ با تعداد زیادی از تابلوبردگان و حقه های تشویقی بوده است. اما اکنون، پس از تمام این مدت، تیم در نهایت باید ایردراپ خود را ارائه دهد.

چه کسی ایردراپ بلست را دریافت می کند؟

موفقیت بلست عمدتاً به درک کاربران از این موضوع بستگی دارد که تعامل با شبکه آنها را در موقعیتی قرار می دهد تا پاداش های توکن سودآور دریافت کنند و این امر باعث می شود که بلست برای حفظ سلطه خود در بازار یک ایردراپ موفق را انجام دهد.

اگرچه تخصیص اولیه عظیم ایردراپ مطمئناً باعث می شود کاربران برای فعالیت های گذشته خود احساس ارزشمندی کنند، اما ارزش مشوق های ایردراپ های آینده را کاهش می دهد و قدرت این مزرعه ایردراپ را رقیق می کند. از طرف دیگر، یک افتتاحیه اولیه بسیار کوچک، کاربران را عصبانی می کند و باوری را از بین می برد که طرح های تخصیص BLAST نامشخص ارزش تعقیب را دارند.

در مجموع، بلست ۵۰٪ از کل عرضه ۱۰۰ میلیارد دلاری BLAST را برای جامعه اختصاص داده است، که ۱۷ میلیارد از این توکن ها - تقریباً یک سوم کل تخصیص جامعه - قرار است از طریق ایردراپ اولیه یا فاز ۱ توزیع شود.

بازارگاه NFT Blur، تأسیس شده توسط پکمن، بنیانگذار بلست، ۳ میلیارد BLAST برای تحقق وعده های ایردراپ به شرکت کنندگان در برنامه فصل ۳ پلتفرم و تأمین مالی کمپین های تشویقی آتی دریافت خواهد کرد، در حالی که ۱۴ میلیارد BLAST باقیمانده از ایردراپ فاز ۱ به طور مساوی بین دارندگان Blast Points و Gold تقسیم خواهد شد.

همچنین بخوانید: حمله DDoS به کاردانو دفع شد؛ توکن های استیک شده در امان ماندند

با ۰.۱ درصد برتر از دریافت کنندگان ایردراپ، که حدود ۱۰۰۰ آدرس است، باید بخشی از ایردراپ خود را به صورت خطی طی ۶ ماه تخصیص دهند و برای اینکه کل تخصیص خود را دریافت کنند مشمول حداقل آستانه امتیاز ماهانه بر اساس فعالیت فاز ۱ خود خواهند بود - تلاشی آشکار برای ترغیب نهنگ ها و سرمایه آنها به مشارکت در آینده شبکه.

هشت میلیارد توکن BLAST دیگر با بازگشایی خطی ۴ ساله به بنیاد Blast که به تازگی تأسیس شده است، اعطا شد. این سازمان با هدف کمک به جامعه برای تحقق «چشم انداز Blast» تأسیس شده است، جزئیات بیشتر آن قرار است فردا به همراه ایردراپ رونمایی شود.

۴۲ درصد باقی مانده از عرضه BLAST به افراد داخلی اختصاص خواهد یافت، به طوری که مشارکت کنندگان اصلی و سرمایه گذاران به ترتیب ۲۵.۵ میلیارد و ۱۵.۵ میلیارد توکن دریافت خواهند کرد. ۲۵ درصد از این توکن ها ۱ سال پس از ایجاد توکن بازگشایی می شوند و پس از آن ۳ سال بازگشایی خطی ماهانه انجام می شود.

آیا Blast می تواند از پس آن بربیاید؟

فردا روز مهمی برای Blast است و باید به عنوان یک آزمون برای کل بازار ایردراپ در نظر گرفته شود!

این ایردراپ یک آزمایش زنده برای بررسی این است که آیا یک پروتکل رمزنگاری می تواند صرفاً از طریق اجرای یک برنامه تشویقی ایردراپ ماهرانه به موفقیت واقعی دست یابد.

اگرچه پیش بینی واکنش سپرده گذاران Blast به ایردراپ هایشان - یا عدم وجود آن - غیرممکن است، اما واضح است که این پروتکل متعهد است تا مزیت رقابتی ایردراپ خود را نسبت به L۲ های جایگزین حفظ کند و تاکتیک های متعددی را برای حفظ جذابیت مشوق های آینده BLAST اجرا کند.

اگر دریافت کنندگان ایردراپ Blast عمدتا از سرمایه های سوداگرانه تشکیل شده باشند که به سرعت L۲ را به دنبال چراگاه های سرسبزتر ترک کنند، هم موارد اساسی Blast و هم قیمت توکن آن ضربه های بزرگی خواهند خورد، مشوق های آینده را بی ارزش کرده و یک مدل غیرقابل دوام را آشکار می کنند.

از طرف دیگر، یک افتتاحیه موفق هاله ای بزرگتر را در اطراف شبکه ایجاد می کند و به احتمال زیاد کاربران و سرمایه بیشتری را برای کشت مشوق های آینده به Blast جذب می کند، معیارهای زنجیره ای را تقویت می کند، ارزش BLAST را تقویت می کند و جذابیت این فرصت را افزایش می دهد!

همچنین بخوانید: هک حساب ایکس متالیکا برای تبلیغ توکن!

منبع: بنک لس
مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.