ارز دیجیتال 602 فارکس 174
ارزش بازار 2,689,754,187,953
حجم معاملات 161,916,717,514
دامیننس
BTC: 53%
ETH: 18%
بیت کوین $67,498.78
گیم استاپ میم کوین
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 23 زمان مطالعه: 3 دقیقه

انفجار گیم استاپ و میم کوین های ولورین با بازگشت کیتی خروشان

انفجار گیم استاپ و میم کوین های ولورین با بازگشت کیتی خروشان

بازی گیم‌استاپ (GameStop)، خرده فروشی بازی‌های ویدیویی که در سال ۲۰۲۱ والت استریت را تحت تاثیر قرار داد، یک بار دیگر با افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت سهام خود، به موضوع داغ روز تبدیل شده است.

این جهش با بازگشت چهره تاثیرگذار شبکه‌های اجتماعی، Keith Gill، با لقب «گربه نعره‌کش» (Roaring Kitty) تقویت شده است. پس از یک وقفه طولانی، فعالیت اخیر گربه نعره‌کش در پلتفرم‌های اجتماعی، از جمله یک تصویر و ویدیو، هیجان را در بین سرمایه‌گذاران برانگیخته و باعث تجدید جنون برای سهام میم (meme stock) گیم‌استاپ و دنیای نوظهور میم‌کوین‌ها شده است.

جنون سهام میم گیم‌استاپ

پدیده سهام میم در سال ۲۰۲۱ زمانی که سرمایه‌گذاران ثروتمند بازار سهام را بالا بردند و بر ضد صندوق‌های پوشش ریسک فروشنده طرف کوتاه شرط بستند، توجه گسترده‌ای را به خود جلب کرد. حساب کاربری «TheRoaringKitty» متعلق به Keith Gill و «WallStreetBets» نقش محوری در جنون سهام میم ایفا کردند و باعث شدند سهام‌هایی مانند گیم‌استاپ و AMC Entertainment تا پایان همان سال بیش از ۱۰۰۰ درصد افزایش یابند.

در حالی که برخی از سرمایه‌گذاران اولیه سودهای کلانی به دست آوردند، صندوق‌های پوشش ریسکی مانند Melvin Capital Management متعلق به Gabe Plotkin متحمل ضررهای قابل توجهی شدند که منجر به تعطیلی آنها شد.

به گزارش بلومبرگ، فروشندگان طرف کوتاه که روی کاهش سهام گیم‌استاپ شرط بسته بودند، در چهار ماه اول سال جاری از سود اولیه برخوردار بودند. با این حال، ماهیت ناپایدار سهام‌های میم به سرعت آن سودهای کاغذی را از بین برد. طبق گزارش، «اسکپتیکس» از ژانویه تا آوریل حدود ۴۰۰ میلیون دلار سود کرده بودند، اما تا صبح دوشنبه با ضرر مواجه شدند.

درصد سهام گیم‌استاپ که به صورت فروش طرف کوتاه نسبت به سهام‌های موجود برای معامله فروخته می‌شود، تقریباً در حدود ۲۴ درصد باقی مانده است، که برای یک شرکت معمولی سطح نسبتاً بالایی است، اما به طور قابل توجهی پایین‌تر از سطوح ۱۴۰ درصدی است که در جنون سال ۲۰۲۱ مشاهده شد.

با افزایش سهام گیم‌استاپ، هزینه شرط‌بندی علیه این شرکت نیز افزایش یافت. داده‌های اخیر از S3 نشان می‌دهد که هزینه استقراض از محدوده ۱۰ درصد حق‌الزحمه تامین مالی سالانه فراتر رفته است.

تاثیر موج دار گربه نعره‌کش

تاثیر گربه نعره‌کش فراتر از گیم‌استاپ گسترش یافت، زیرا میم‌کوین‌های با تم ولورین بلاکچین‌های مختلف را فرا گرفتند. همانطور که داده‌های Dextools نشان می‌دهد، در پاسخ به یک پست رسانه اجتماعی که شامل ویدیویی از ابرقهرمان مارول، ولورین بود، بیش از ۳۰ توکن جدید در پلتفرم‌هایی مانند اتریوم و سولانا راه‌اندازی شدند.

به طور قابل توجهی، توکن تازه ضرب‌شده «گربه نعره‌کش ولورین» (Roaring Wolverine) در بلاکچین اتریوم، تنها چند ساعت پس از عرضه، شاهد افزایش خیره‌کننده ۸۰ درصدی بود. علاوه بر این، بر اساس داده‌های کوین گکو، بازار میم‌کوین شاهد احیای قابل توجهی بوده است، به طوری که توکن‌هایی مانند دوج‌کوین (DOGE)، شیبا اینو (SHIB)، پپه (PEPE)، داگ‌ویف‌هت (WIF)، فلوکی اینو (FLOKI) و بونک اینو (BONK) افزایش قابل توجهی را تجربه کرده‌اند.

برای مثال، پپه، رهبر بازار، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است که مکمل روند صعودی ۲۰ درصدی آن در هفته گذشته است. این توکن در معاملات اوایل روز دوشنبه به بالاترین حد خود یعنی ۰.۰۰۰۰۱۰۷۷ دلار رسید. در نهایت، احیای مجدد سهام میم گیم‌استاپ که با بازگشت گربه نعره‌کش تقویت شد، در روز دوشنبه ضررهای قابل توجهی را به فروشندگان طرف کوتاه سهام میم تحمیل کرد.

تاثیر حضور پررنگ گربه نعره‌کش در رسانه‌های اجتماعی به بازار میم‌کوین‌ها سرایت کرده است، به‌طوری که چندین توکن با تم ولورین افزایش قابل توجهی را تجربه کرده‌اند.

منبع: NewsBTC

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.