counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,401,659,758,998
حجم معاملات 128,005,691,409
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $65,398.18
اتریوم ارز دیجیتال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 8 زمان مطالعه: 4 دقیقه

تایید ETF های اتریوم توسط SEC تا دوم جولای

تایید ETF های اتریوم توسط SEC تا دوم جولای

اریک بالچوناس، تحلیلگر بلومبرگ، جدول زمانی تأیید مجوزهای ثبت S-1 برای صندوق های قابل معامله در بورس اتریوم (ETF) را به روزرسانی کرده است. وی با توجه به تحولات اخیر در چشم انداز نظارتی، انتظار چراغ سبز تا دوم جولای را دارد.

کانال تلگرام مارکت فلو

انتظار می رود کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تا دوم جولای مجوزهای ثبت  ETF اتریوم مورد انتظار را تأیید کند. این حرکت در بحبوحه چندین عامل کلیدی که به سمت شفافیت نظارتی و افزایش علاقه بازار به محصولات سرمایه گذاری مبتنی بر رمزارز همگام شده اند، صورت می گیرد. علاوه بر این، اریک بالچوناس، تحلیلگر بلومبرگ، پیش تر اعلام کرده بود که تاریخ احتمالی تأیید مجوزهای ثبت S-1 برای  ETF اتریوم را به دوم جولای موکول کرده اند.

۱. حل و فصل تحقیقات  کانسنسیس (ConsenSys) علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)

یکی از دلایل اصلی پیش بینی تأیید مجوزهای ثبت  ETF اتریوم، پیشرفت های اخیر در بحث های نظارتی بین کانسنسیس و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا است. کانسنسیس، یک شرکت برجسته فناوری بلاکچین، خواستار شفاف سازی در مورد موضع کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در رابطه با وضعیت اتریوم به عنوان یک اوراق بهادار شد. این موضوع در چارچوب تحقیقات در حال انجام آن ها در مورد اتریوم ۲.۰ مطرح شد.

پس از آن، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا پایان این تحقیقات را اعلام کرد. این تحول نشان دهنده تغییر قابل توجهی در رویکرد آن ها نسبت به اتریوم است. علاوه بر این، حل و فصل این تحقیقات از این جهت مهم است که رویه ای برای وضعیت نظارتی اتریوم تعیین می کند و به طور بالقوه نگرانی ها در مورد طبقه بندی آن به عنوان یک اوراق بهادار را کاهش می دهد. با پیشگامی کانسنسیس به سمت شفافیت نظارتی، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ممکن است این را به عنوان یک سیگنال مطلوب برای تأیید  ETF اتریوم تلقی کند. 

۲. اصلاحات مجوزهای ثبت S-1 برای  ETF اتریوم توسط متقاضیان

عامل کلیدی دیگری که بر جدول زمانی تأیید کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تأثیر می گذارد، رویکرد پیشگیرانه ای است که توسط متقاضیان ETF مانند بیت وایز (Bitwise) اتخاذ شده است. اخیراً، بیت وایز با جدیت مجوزهای ثبت S-1 خود را در پاسخ به بازخورد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اصلاح کرد. آن ها به نگرانی های نظارتی رسیدگی کردند و شفافیت را در ساختارهای پیشنهادی ETF خود افزایش دادند.

نیت جراسی، مجری ETF Prime، انتظار دارد سایر متقاضیان مانند ون اک، بلک راک، فرانکلین تمپلتون و دیگران طی این هفته این حرکت را تکرار کنند. در صورت سرازیر شدن اصلاحات دیگر، تأیید مجوزهای ثبت S-1 برای ETF اتریوم می تواند تسریع شود.

همچنین بخوانید: توقف تحقیقات SEC درباره اتریوم

به عنوان مثال، اصلاحیه اخیر بیت وایز، تعهدات سرمایه گذاری قابل توجهی را تشریح کرد. این شامل سرمایه گذاری اولیه ۲.۵ میلیون دلاری از Bitwise Investment Manager, LLC بود. علاوه بر این، ابراز علاقه مؤسساتی مانند Pantera Capital Management LP علی رغم غیرالزام آور بودن، بر تقاضای قوی بازار برای ETF های اتریوم تأکید می کند.

۳. اشاره رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، گری گنسلر، به تأیید تابستانی

سخنان عمومی گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، نیز بر انتظارات مربوط به جدول زمانی تأیید برای ETF های اتریوم تأثیر گذاشته است. گنسلر پیش تر اشاره کرده بود که تاییدیه های چنین محصولاتی را می توان «در طول تابستان جاری» انتظار داشت. این امر بر موضع پیشگیرانه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در راستای پذیرش نوآوری و در عین حال تضمین حمایت از سرمایه گذار تأکید می کند.

در حین تجدید نظر در مورد تاریخ تایید احتمالی، بالچوناس حتی به تایید زودتر از موعد نیز اشاره کرد. او در پستی در X نوشت: «احتمال خوبی وجود دارد که آنها برای اعلام آنها در هفته آینده تلاش کنند و قبل از تعطیلات آخر هفته آن را از لیست کارهای خود حذف کنند. هر چیزی ممکن است، اما این بهترین حدس ما تا به حال است.»

با این حال، تا به حال، علی رغم اصلاحیه اخیر S-1، چنین جهش بزرگی در این هفته مشاهده نشده است. با این حال، همانطور که تحلیلگران بازار اشاره کرده اند، تأیید همچنان قریب الوقوع است.

همچنین بخوانید: ۷۰۰ هزار اتریوم توسط نهنگ‌ها خریداری شد؛ پایان اصلاح قیمت؟

منبع: کوین گیپ
مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.