counter statistics
ارز دیجیتال 607 فارکس 174
ارزش بازار 2,391,959,255,997
حجم معاملات 160,919,221,270
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $64,561.90
بیت کوین ارز دیجیتال رمزارز
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 48 زمان مطالعه: 3 دقیقه

ایمیل‌های ناشناخته ساتوشی ناکاموتو توسط آدام بک در دادگاه کریگ رایت ارائه شد

ایمیل‌های ناشناخته ساتوشی ناکاموتو توسط آدام بک در دادگاه کریگ رایت ارائه شد

آدام بک مکاتبات اولیه خود با ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین را در تاریخ ۲۲ فوریه به عنوان بخشی از شهادت خود در دادگاه Crypto Open Patent Alliance (COPA) علیه کریگ رایت در دادگاه انگلستان ارائه کرد. این پیام‌ها ممکن است به رد ادعای کریگ رایت که او ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت‌کوین است، کمک کند.

کانال تلگرام مارکت فلو

بک علیه رایت شهادت می‌دهد که ادعا می‌کند خالق بیت‌کوین است و می‌خواهد ادعای حق نسخه‌برداری از وایت پیپر بیت‌کوین و مطالب مرتبط را مطرح کند.

COPA خاطرنشان کرد که ادعای رایت «توسعه بیت‌کوین را متوقف می‌کند و توسعه‌دهندگان را سرد و ساکت می‌کند.» به گفته این گروه، این موضوع را به یک مسئله عمومی و امنیت توسعه‌دهندگان بیت‌کوین تبدیل می‌کند.

ایمیل ها

در یک ایمیل، ناکاموتو پیشرو بیت‌کوین بک، هش‌کش، را تأیید کرد و نوشت:

«من در حال آماده شدن برای انتشار یک وایت پیپر هستم که به وایت پیپر هش‌کش شما اشاره می‌کند و می‌خواستم مطمئن شوم که استناد درستی دارم.»

ناکاموتو به چیزی که در نهایت به بیت‌کوین تبدیل می‌شد، به‌عنوان نسخه‌ای از ای‌کاش اشاره کرد - فناوری که توسط شرکت دیجی کش دیوید چاوم تا سال ۱۹۹۸ ارائه می‌شد.

در ایمیل دیگری، بک پیشنهاد کرد که ناکاموتو پیشنهادی به نام «بی مانی» توسط وی دای را بخواند. ناکاموتو به طور قابل توجهی به بک گفت که صفحه وب بی مانی را نخوانده است، اما گفت که به نویسنده در مقاله خود اعتبار خواهد داد. بی مانی در وایت پیپر نهایی بیت‌کوین ذکر شده است.

این پیشرفت قابل توجه است زیرا رایت قبلاً ادعا کرده بود که هنگام ایجاد بیت‌کوین از بی مانی الهام گرفته است. با این حال، این ایمیل نشان می‌دهد که ناکاموتو تا چند هفته قبل از راه‌اندازی بیت‌کوین از آن بی‌اطلاع بوده است.

بک در بیانیه کتبی خود گفت که بحث بین او و ناکاموتو محدود بوده است و او تا سال ها بعد به عنوان یک مشارکت کننده به بیت‌کوین علاقه مند نشده است.

به گفته بک: «این یک گفتگوی مفصل نبود و وارد جزئیات زیادی نشدیم.»

همچنین بخوانید: پیش بینی بیت کوین ۱۵۰ هزار دلاری توسط رئیس تحقیقات فاندسترات

او همچنین گفت که هرگز پیش از این ایمیل‌ها را منتشر نکرده است.

شهادت بک

بک در طول شهادت خود به تناقضاتی تاکید کرد که می تواند بر اساس دومین بیانیه شاهد او از پرونده COPA علیه رایت حمایت کند.

بک بر اساس ایمیل‌هایش گفت که او معتقد نیست بی مانی بر ناکاموتو تأثیر گذاشته است. او همچنین با ادعای رایت مبنی بر اینکه او هر تلاشی برای ایجاد پول نقد دیجیتال را رد کرده است، مخالفت کرد.

علاوه بر این، بک ادعای رایت مبنی بر اینکه بیت کوین به الگوریتمی غیر از هش کش متکی است را رد کرد و خاطرنشان کرد که هش کش v.0 او پیش از الگوریتم جایگزین وجود داشته است.

پرونده COPA علیه رایت در ۵ فوریه آغاز شد و از آن زمان تاکنون دادگاه مراحل مختلفی را طی کرده است.

رایت موضع خود را حفظ کرده و اتهامات جعل و سرقت ادبی COPA را رد کرده است. در همین حال، چندین عضو COPA و اولین مشارکت کنندگان بیت کوین که با ناکاموتو ارتباط داشتند، شهادت هایی ارائه کردند که ادعای او مبنی بر ایجاد بیت کوین را رد می کند.

منبع: کریپتو اسلیت

همچنین بخوانید: مایکل سیلر علاقه ای به فروش ندارد: بیت کوین استراتژی خروج است

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.