counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,393,841,314,200
حجم معاملات 155,752,984,109
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $64,618.32
بیت کوین تحلیل بازار
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 10 زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل بیت کوین؛ احتمال ریزش به زیر ۶۰ هزار دلار

تحلیل بیت کوین؛ احتمال ریزش به زیر ۶۰ هزار دلار

بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته به پایین ترین سطح خود یعنی ۶۰,۰۰۰ دلار رسید، و اگرچه این ارز دیجیتال پیشرو توانسته دوباره به این سطح برسد، شرکت تحقیقاتی ارز دیجیتال 10x Research پیش بینی می کند که BTC ممکن است به زودی پایین تر هم برود. این شرکت همچنین به چندین عامل اشاره کرد که این چشم انداز نزولی را تایید می کند.

کانال تلگرام مارکت فلو

بیت کوین ممکن است تا ۵۰,۰۰۰ دلار سقوط کند

مارکوس تیلن، تحلیلگر ارشد 10x Research، در گزارش خود اشاره کرد که بیت کوین ممکن است تا ۵۰,۰۰۰ دلار سقوط کند. او بر الگوی “تاپ شدن” برای این ارز دیجیتال پیشرو که می تواند منجر به این کاهش شدید شود، تاکید کرد. تیلن اشاره کرد که بیت کوین برای مدتی است که در حال معامله در یک محدوده است، الگویی که اغلب با چندین شکست کاذب مشخص می شود.

با این حال، با حرکت بیت کوین به سمت الگوی “تاپ شدن”، این تحقیق هشدار داد که چنین الگویی به طور معمول «سرمایه گذاران خرده فروش متوسط را در معرض خطر قرار می دهد و بسیاری از آلتکوین ها همزمان با بیت کوین با کاهش قابل توجهی روبرو می شوند». تیلن همچنین ۶۱,۵۰۰ دلار را به عنوان یک سطح قیمتی مهم برای بیت کوین برجسته کرد که باید بالاتر از آن باقی بماند، زیرا معامله این ارز دیجیتال زیر این سطح، کاهش بالقوه به ۵۰,۰۰۰ دلار را تایید می کند.

10x Research همچنین به چندین عامل اشاره کرد که این چشم انداز نزولی بیت کوین را تایید می کند. یکی از این عوامل کمبود ورود پول جدید به بازار ارز دیجیتال است. در عوض، خروجی خالص وجود داشته است، به عنوان مثال، صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین آمریکا از ۱۰ ژوئن شاهد خروج خالص ۱.۲ میلیارد دلاری بوده اند. معامله گران همچنین متحمل تسویه حساب های قابل توجهی شده اند، به طوری که تنها در هفته گذشته ۰.۸ میلیارد دلار و ۰.۹ میلیارد دلار از موقعیت های بیت کوین و اتریوم از بازار ارز دیجیتال خارج شده است.

فعالیت کم شبکه اتریوم عامل دیگری است که چشم انداز نزولی بیت کوین را از سوی 10x Research تایید می کند. کارمزد تراکنش در اتریوم در حال حاضر در پایین ترین سطح خود از سال ۲۰۲۰ قرار دارد، که نشان می دهد سرمایه گذاران علی رغم ارتقای دنکن که به کاهش کارمزد Gas کمک کرد، علاقه ای به معامله در این شبکه نداشته اند.

همچنین گفته می شود بسیاری از استخراج کنندگان بیت کوین در حال نزدیک شدن به هزینه های سربه سر هستند، که با توجه به میزان فشار فروش  این استخراج کنندگان بر روی بیت کوین، نگران کننده است. گزارش شده است که این استخراج کنندگان تنها در این ماه بیش از ۳۰,۰۰۰ بیت کوین (۲ میلیارد دلار) فروخته اند که به کاهش بیت کوین کمک کرده است.

همچنین بخوانید: زمستان سخت بیت کوین؛ قیمت به زیر ۶۰ هزار دلار سقوط کرد!

تاریخچه نشان می دهد که بیت کوین تا ۵۰,۰۰۰ دلار سقوط نخواهد کرد

رکت کپیتال، تحلیلگر ارز دیجیتال، اخیراً اشاره کرده است که بیت کوین بر اساس الگوهای تاریخی خود باید بتواند بالاتر از ۶۰,۰۰۰ دلار باقی بماند. وی بیان کرد که بیت کوین هرگز در دوره پس از نصف شدن، کف محدوده انباشت مجدد خود را به عنوان حمایت از دست نداده است، در حالی که در حال حاضر ۶۰,۰۰۰ دلار به عنوان کف محدوده انباشت مجدد عمل می کند. 

نمودار تحلیل بیت کوین

در همین حال، رکت کپیتال اشاره کرد که با توجه به اینکه سرعت شتاب بیت کوین از ۲۶۰ روز به ۱۶۰ روز کاهش یافته است، یک روند صعودی طولانی تر در حال شکل گیری است. او همچنین اشاره کرد که بیت کوین از طریق این تثبیت در محدوده انباشت مجدد، همچنان به کاهش سرعت شتاب خود در این چرخه ادامه داده است.

نمودار تحلیل بیت کوین

همچنین بخوانید: سقوط آزاد بیت کوین! ۱۲۲ میلیون دلار موقعیت لانگ در گرداب ضرر!

منبع: نیوز بی‌تی‌سی
مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.