counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,426,146,014,722
حجم معاملات 123,883,370,135
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $66,058.50
بیت کوین تحلیل بازار
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 4 زمان مطالعه: 4 دقیقه

زمستان سخت بیت کوین؛ قیمت به زیر ۶۰ هزار دلار سقوط کرد!

زمستان سخت بیت کوین؛ قیمت به زیر ۶۰ هزار دلار سقوط کرد!

ضعف قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح خود در هفت هفته گذشته رسیده است، زیرا تحلیلگران، «فریبکاری» نهنگ ها در دفترچه سفارشات را عامل شرایط بد برای خریداران بیت کوین می دانند.

کانال تلگرام مارکت فلو

قیمت بیت کوین (BTC) برای اولین بار در هفت هفته گذشته در ۲۴ ژوئن به زیر ۶۰,۰۰۰ دلار سقوط کرد و تحلیلگران این افت قیمت را به «بازی نهنگ ها» نسبت دادند.

«فریبکاری» نهنگ های بیت کوین باعث ضرر سنگین معامله گران با پوزیشن لانگ شد

اطلاعات به دست آمده از کوین تلگراف مارکتز پرو و تریدینگ ویو نشان می دهد که قیمت بیت کوین در صرافی بیت استمپ پس از باز شدن وال استریت به پایین ترین سطح محلی یعنی ۵۹,۸۰۹ دلار رسید. ضعفی که از زمان تعطیلی بازارهای آخر هفته آغاز شده بود، در طول معاملات آسیایی و وال استریت ادامه یافت و باعث کاهش ۵ درصدی قیمت BTC/USD در آن روز شد.

در واکنش به این اتفاق، منبع تجاری متریال ایندیکیتورز (Material Indicators) یک سناریوی کلاسیک را نشان داد که به طور مکرر در دفترچه سفارشات صرافی ها تکرار می شود. این منبع هشدار داد که نهنگ ها در حال جابجایی نقدینگی برای تأثیرگذاری بر روند قیمت هستند.

این منبع در X (شبکه اجتماعی سابق توییتر) اشاره کرد که «نقدینگی در قیمت های بالاتر از قیمت فعلی بیت کوین بسیار کم است، بنابراین برای افزایش قیمت از اینجا به بعد نیاز به تلاش زیادی نیست.»

«تا کنون، این یک چالش بوده است زیرا بازی نهنگ هایی که انتظار داشتم در اواخر هفته شروع شوند، از قبل آغاز شده اند.»

یک نمودار همراه، خوشه های نقدینگی برای جفت BTC/USDT در بایننس، بزرگترین صرافی جهانی را نشان می داد. متریال ایندیکیتورز به انتشارات آینده داده های کلان اقتصادی ایالات متحده اشاره کرد و افزود که «فریبکاری نقدینگی» توسط نهنگ ها نیز مشابه هفته گذشته قابل مشاهده است.

اطلاعات حاصل از منبع نظارت کوین گلس به لطف سقوط قیمت به زیر سطح ۶۰,۰۰۰ دلار، میزان ضرر وارده به موقعیت های لانگ بیت کوین را نشان داد. حجم تصفیه حساب موقعیت های لانگ در ۲۴ ساعت منتهی به زمان نگارش این متن از ۱۳۶.۵ میلیون دلار فراتر رفت و کل حجم تصفیه حساب در بازار ارزهای دیجیتال به ۲۶۵ میلیون دلار رسید.

همچنین بخوانید: سقوط آزاد بیت کوین! ۱۲۲ میلیون دلار موقعیت لانگ در گرداب ضرر!

اصلاح قیمت BTC «حتی متوسط ​​نیست»

برخی دیگر این عقب نشینی را با سایر عقب نشینی ها از ابتدای آخرین بازار صعودی بیت کوین در اوایل سال ۲۰۲۳ مقایسه کردند. اسکات ملکر، معامله گر، تحلیلگر و مجری پادکاست که با نام «گرگ وال استریت» شناخته می شود، با اشاره به اینکه شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین در تایم فریم روزانه به پایین ترین سطح ۱۰ ماهه خود رسیده است، ابراز خوش بینی نسبت به کف قیمت محلی کرد.

او تأیید کرد: «RSI بالاخره به منطقه اشباع فروش (oversold) نزدیک می شود (هنوز در آنجا بسته نشده است).»

«این اولین بار از آگوست ۲۰۲۳ است. RSI حتی زمانی که بیت کوین اخیراً به ۵۶۰۰۰ دلار رسید، به منطقه اشباع فروش وارد نشد.»

کسانی که RSI را دنبال می کنند، تمایل دارند به دنبال مقادیر زیر ۳۰ باشند تا در صورت «اشباع فروش» دارایی مورد نظر، فرصت های خرید مناسب را پیدا کنند. RSI روزانه در زمان نگارش این متن ۲۶.۷ اندازه گیری شد. در همین حال، رکت کپیتال، معامله گر و تحلیلگر محبوب، ماهیت نسبتاً کم عمق آخرین افت را در مقایسه با سایر افت ها در سال جاری و سال گذشته تایید کرد.

او محاسبه کرد: «در تمامی عقب نشینی ها از کف بازار نزولی ۲۰۲۲، میانگین عمق عقب نشینی ۲۲٪ است.»

«میانگین مدت زمان عقب نشینی ۴۲ روز است. این عقب نشینی فعلی ۱۶٪ کاهش داشته و ۳۵ روز به طول انجامیده است. این عقب نشینی فعلی از نظر عمق و مدت زمان حتی یک عقب نشینی متوسط هم محسوب نمی شود.»

همچنین بخوانید: معرفی لایه دوم جدید «برول آپ» توسط بوراک، هکر شناخته شده لایتنینگ بیت کوین

منبع: کوین تلگراف
مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.