counter statistics
ارز دیجیتال 607 فارکس 174
ارزش بازار 2,392,448,208,888
حجم معاملات 156,690,587,406
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $64,601.85
بیت کوین ارز دیجیتال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 3 زمان مطالعه: 3 دقیقه

معرفی لایه دوم جدید «برول آپ» توسط بوراک، هکر شناخته شده لایتنینگ بیت کوین

معرفی لایه دوم جدید «برول آپ» توسط بوراک، هکر شناخته شده لایتنینگ بیت کوین

این توسعه دهنده بیت کوین می گوید برول آپ می تواند از بیش از ۹۰ درصد موارد استفاده امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، از فروش NFT تا سفارش توکن در صرافی های غیرمتمرکز (DEX) پشتیبانی کند.

کانال تلگرام مارکت فلو

توسعه دهنده بیت کوین که به خاطر سوءاستفاده از یک باگ در لایتنینگ نتورک در سال ۲۰۲۲ و باعث انتشار به روزرسانی اضطراری شد، در حال کار بر روی یک لایه دوم جدید بیت کوین به منظور گسترش موارد استفاده امور مالی غیرمتمرکز در بیت کوین است. توسعه دهنده بیت کوین، «بوراک» که سال گذشته پروتکل رقیب لایتنینگ نتورک به نام «آرک» را نیز ایجاد کرد، «برول آپ» را معرفی کرده است.

بوراک توضیح داد که برول آپ یک لایه دوم است که راه حلی برای تجمع تراکنش ها بدون نیاز به فورک سخت بیت کوین یا ایجاد یک توکن غیربیت کوینی ارائه می دهد. بوراک در پست مدیوم خود در تاریخ ۲۱ ژوئن اشاره کرد که برول آپ هنوز در «مرحله طراحی» قرار دارد. او به کوین تلگراف گفت که راه اندازی سیگ نت (شبکه آزمایشی) می تواند در اواخر سال جاری انجام شود.

به گفته بوراک، برول آپ در زمان راه اندازی نهایی، هدف پشتیبانی از بیش از ۹۰ درصد موارد استفاده در دیفای را دارد.

«چه فهرست کردن یک NFT برای فروش به ازای بیت کوین باشد که در آن خریدار هنگام اجرا با بیت کوین پرداخت می کند، یا ثبت سفارش فروش توکن در یک صرافی غیرمتمرکز، همه این موارد به طور اتمی، قابل تأیید، مقیاس پذیر و در بیت کوین قابل اجرا هستند.»

بوراک افزود: «برول آپ ها عمیقا در بیت کوین ادغام شده اند و به طور طبیعی با بیت کوین به عنوان یک سازه قابل پرداخت کار می کنند.»

برول آپ ها توسط «اپراتورها» مدیریت خواهند شد که نقدینگی را برای پروتکل فراهم کرده و با زنجیره کردن تراکنش های بیت کوین در «فواصل زمانی منظم»، وضعیت تراکنش را پیش می برند.

همچنین بخوانید: تحلیل جدید؛ بیت کوین آماده شکستن مقاومت و رسیدن به ۹۰ هزار دلار

تراکنش ها بر روی ماشین مجازی بیت کوین اجرا خواهند شد بوراک برای توسعه این راه حل بدون نیاز به فورک سخت بیت کوین یا ایجاد توکن جدید، مورد تحسین قابل توجهی در جامعه بیت کوین قرار گرفت.

از هک کردن لایتنینگ نتورک تا ساخت یک رقیب مقیاس پذیر

در اکتبر ۲۰۲۲، بوراک موفق شد با یک تراکنش چند امضایی ۹۹۸ از ۹۹۹ تپروت، از لایتنینگ نتورک سوءاستفاده کند. این اقدام پس از آنکه منجر به خارج شدن موقت همه نودها از حالت همگام سازی شد، باعث انتشار یک به روزرسانی اضطراری برای اپراتورهای نود لایتنینگ نتورک شد.

کارشناسان صنعت در آن زمان گفتند که هیچ وجوهی در این تراکنش که تنها هزینه تراکنش ۵ دلاری داشت به سرقت نرفت، اما این رویداد پیامد ناخواسته ای از ارتقای تپروت را برجسته کرد. تا ژانویه ۲۰۲۳ که کیسی رودآرمور پروتکل اردینالز (Ordinals) را راه اندازی کرد، تعداد بسیار کمی از تراکنش ها از ارتقای تپروت استفاده کردند.

داشبورد Dune Analytics از Data Always نشان می دهد که تراکنش های تپروت در دسامبر ۲۰۲۳ به رکورد ۴۶.۴ درصد از کل تراکنش های بیت کوین رسیدند، اما از آن زمان تاکنون این رقم به ۳۰ درصد در این ماه کاهش یافته است. درایوچین و اسپایدرچین از جمله سایر پروژه های مقیاس پذیری بیت کوین هستند که بر روی آوردن قابلیت های دیفای به بیت کوین تمرکز دارند.

بوراک در ماه مه ۲۰۲۲، «آرک» را راه اندازی کرد - یک راه حل لایه دوم بیت کوین که با حذف نیاز به کانال های پرداخت، عمدتا بر روی پرداخت ها تمرکز دارد.

همچنین بخوانید: تحلیلگر: بیت کوین در آستانه سقوط به ۵۲ هزار دلار!

منبع: کوین تلگراف
مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.