counter statistics
ارز دیجیتال 400 فارکس 174
ارزش بازار 2,410,785,863,723
حجم معاملات 123,804,206,127
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $65,938.00
بیت کوین ارز دیجیتال رمزارز
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 8 زمان مطالعه: 5 دقیقه

خطر سقوط بیت کوین با فروش ۶.۴ میلیارد دلاری سرمایه گذاران بلندمدت

خطر سقوط بیت کوین با فروش ۶.۴ میلیارد دلاری سرمایه گذاران بلندمدت

قیمت بیت کوین در معاملات ۲۵ مارس بالاتر از سطح ۶۷,۵۰۰ دلار بازگشایی شد، زیرا خریداران در آخر هفته ۸ درصد افزایش قیمت را پس از فروش ۸۴۰ میلیون دلاری صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در هفته گذشته رقم زدند.

کانال تلگرام مارکت فلو

قیمت بیت کوین هفته گذشته با بادهای مخالف نزولی مبارزه کرد زیرا صندوق‌های قابل معامله در بورس فشار فروش زیادی را وارد کردند. روند داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که BTC در هفته پیش رو با نوسانات بیشتری مواجه خواهد شد.

چرا قیمت بیت کوین امروز افزایش یافته است؟

قیمت بیت کوین در ساعات اولیه ۲۵ مارس تا ۶۷,۶۰۰ دلار افزایش یافت، که عمدتاً به دلیل خریدهای سریع پس از بازار توسط سرمایه‌گذاران بزرگ مستقر در ایالات متحده در طول آخر هفته است. صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) بزرگترین جریان خالص منفی هفتگی را از زمان تاسیس ثبت کردند، به طوری که خروج بیت کوین از این صندوق‌ها از ۸۰۰ میلیون دلار فراتر رفت. این باعث شد قیمت بیت کوین در زمان تعطیلی معاملات در ۲۲ مارس به سمت ۶۵,۰۰۰ دلار سقوط کند.

با این حال، داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که چگونه سرمایه‌گذاران بزرگ استراتژیک در طول آخر هفته از کاهش قیمت برای خرید بیت کوین بیشتر استفاده کردند و در این فرآیند باعث افزایش ۸.۳ درصدی قیمت شدند. نمودار شاخص حق بیمه کوین بیس کریپتوانت، تفاوت لحظه‌ای بین قیمت‌های بیت کوین در کوین بیس پرو (صرافی که عمدتا بر کاربران آمریکایی متمرکز است) را در مقایسه با صرافی بایننس نشان می‌دهد.

شاخص حق بیمه کوین بیس با کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۶۵,۰۰۰ دلار در ۲۲ مارس به سمت بالا حرکت کرد و در طول آخر هفته در مقادیر مثبت باقی ماند. مشتریان کوین بیس پرو عمدتاً تحت سلطه شرکت‌های مستقر در ایالات متحده هستند که به دنبال تجارت در یک محیط با مقررات بیشتر هستند، در حالی که بایننس بر تجارت جهانی خرده فروشی تسلط دارد.

به طور خلاصه، مقادیر مثبت شاخص حق بیمه کوین بیس نشان دهنده اوج فعالیت خرید در بین سرمایه‌گذاران بزرگ مستقر در ایالات متحده است که منجر به قیمت کمی بالاتر در کوین بیس نسبت به بایننس می‌شود. در حالی که به نظر می‌رسد فشار خرید نهنگ‌ها قیمت بیت کوین را در طول آخر هفته ۸ درصد افزایش داده است، سایر معیارهای مهم بازار نشان می‌دهد که با پیشرفت هفته آینده، نوسانات بیشتری ممکن است رخ دهد.

نوسانات در پیش است: مشاهده خروج بیت کوین به ارزش ۶.۴ میلیارد دلار توسط سرمایه‌گذاران بلندمدت

کمتر از یک ماه به رویداد هاوینگ چهارم بیت کوین که برای آوریل ۲۰ برنامه ریزی شده است باقی مانده است. سرمایه‌گذاران استراتژیک در حال انجام اقدامات حساب‌شده برای کسب سود از تأثیر بالقوه قیمت هاوینگ بیت کوین هستند. در آخر هفته یک روند غیرمعمول ظاهر شد که نشان می دهد برخی از سرمایه گذاران بلندمدت ممکن است در آستانه اجرای یک فروش عمده باشند.

نمودار احساسات (Santiment) در زیر تعداد سکه‌هایی را نشان می‌دهد که اخیراً معامله شده‌اند و قبلاً به مدت ۳۶۵ روز یا بیشتر بدون حرکت نگه داشته شده‌اند. این به عنوان یک نماینده برای ردیابی فروش‌های قریب الوقوع در بین سرمایه‌گذاران بلندمدت عمل می‌کند.

همچنین بخوانید: پیشی گرفتن ETF بلک راک از گری اسکیل در سه هفته آینده؟

در ۲۳ مارس، سرمایه‌گذاران بلندمدت ۹۷,۷۳۷ سکه بیت کوین را که قبلاً به مدت بیش از یک سال راکد بودند، جابه‌جا کردند. این سکه‌ها با قیمت فعلی ۶۷,۵۰۰ دلار، سرمایه‌گذاران بلندمدت بیش از ۶.۴ میلیارد دلار بیت کوین را به گردش درآورده‌اند. هنگامی که سکه‌های نگهداری‌شده طولانی‌مدت قبل از رویدادهای مهم شبکه مانند هاوینگ آتی بیت کوین شروع به حرکت می‌کنند، این نشانه محکمی از فروش قریب‌الوقوع است.

وجود این احتمال وجود دارد که دارندگان بلندمدت وجوه خود را به یک گزینه ذخیره سازی متفاوت منتقل کرده باشند. با این حال، با توجه به اینکه قیمت بیت کوین از مارس ۲۰۲۳ بیش از ۱۲۰ درصد افزایش یافته است، انگیزه زیادی برای فروش برای دارندگان وجود دارد. بنابراین، اگر عرضه جدیدی از بیت کوین به ارزش ۶.۴ میلیارد دلار وارد عرضه بازار شود، می تواند در هفته آینده نوسانات شدید بازار را ایجاد کند.

پیش بینی قیمت بیت کوین: برداشت سود قبل از نصف شدن می تواند روند صعودی ۷۵۰۰۰ دلاری را برهم بزند

با الهام گرفتن از افزایش ۶.۴ میلیارد دلاری عرضه راکد بیت کوین در گردش، به احتمال زیاد قیمت بیت کوین در هفته آینده با فشار فروش شدید روبرو خواهد شد و به طور بالقوه شانس رسیدن به بالاترین قیمت های تاریخی جدید بالای ۷۵۰۰۰ دلار را از بین خواهد برد. با این حال، به نظر می رسد که در حال حاضر گاوها با یک جهش ۸ درصدی آخر هفته کنترل را در دست دارند، قرارگیری موقعیت های کوتاه اهرمی در بازارهای مشتقات نشان می دهد که عبور از ۷۰۰۰۰ دلار می تواند یک دستور کار بلندپروازانه باشد.

همانطور که در بالا مشاهده شد، اکثر موقعیت های کوتاه با اهرم بالا در حدود قیمت ۶۸۴۰۰ دلار قرار دارند. با توجه به اینکه این یک منطقه معاملاتی با حجم بالا است، معامله گران استراتژیک می توانند سفارشات فروش سودآور زیادی را با حداقل لغزش اجرا کنند، در حالی که معامله گران کوتاه مدت که به دنبال کاهش ضرر هستند نیز می توانند به طور همزمان از سفارشات حد ضرر استفاده کنند.

هر دوی این عوامل می توانند با هم فشار نزولی شدیدی بر قیمت بیت کوین در روزهای آینده وارد کنند. اما از طرف دیگر، اگر بازار روند مثبتی پیدا کند و بیت کوین از ۷۰۰۰۰ دلار عبور کند، گاوها با مقاومت کمی در مسیر رسیدن به ۷۵۰۰۰ دلار روبرو خواهند شد.

منبع: Crypto.news

همچنین بخوانید: هدف بیت کوین: شکست صعودی پس از ریزش‌ها

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.