counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,401,659,758,998
حجم معاملات 128,005,691,409
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $65,413.31
بیت کوین تحلیل تکنیکال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 9 زمان مطالعه: 3 دقیقه

ریزش دوباره بیت کوین؛ تحلیلگران ۶۰ هزار دلار را هدف می‌دانند!

ریزش دوباره بیت کوین؛ تحلیلگران ۶۰ هزار دلار را هدف می‌دانند!

عملکرد قیمت بیت کوین در طول هفته گذشته نتوانست شکوهی را به بازار کریپتو وارد کند، زیرا ارز دیجیتال پیشرو بار دیگر با مشکل مواجه شد. این روند تقریباً در تمام دارایی های بزرگ با ارزش بازار منعکس شد که بسیاری از آنها ضررهای قابل توجهی را تجربه کردند.

کانال تلگرام مارکت فلو

متأسفانه، داده‌های اخیر قیمت نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین هنوز امن نیست، زیرا پتانسیل کاهش بیشتر در روزهای آینده وجود دارد.

آیا ۶۰,۰۰۰ دلار توقف بعدی است؟

در گزارش جدیدی، شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین کریپتو کوانت (CryptoQuant) بر اساس تحرکات اخیر خود، پیش بینی جالبی را برای قیمت بیت کوین ارائه کرد. طبق گفته این پلتفرم تجزیه و تحلیل، پس از از دست دادن سطح حمایتی قابل توجه، ارز دیجیتال برتر ممکن است به سمت قیمت ۶۰,۰۰۰ دلار حرکت کند.

در روز سه شنبه، ۱۸ ژوئن، برای اولین بار در بیش از یک ماه، قیمت بیت کوین به زیر ۶۵,۰۰۰ دلار کاهش یافت. قیمت BTC برای مدت طولانی زیر این سطح باقی نماند، زیرا تا روز پنجشنبه به سرعت به ۶۶,۰۰۰ دلار بازگشت. با این حال، ارز دیجیتال برتر در برابر فشار نزولی تسلیم شد و در روز جمعه، ۲۱ ژوئن به پایین‌ترین سطح یعنی ۶۳,۵۰۰ دلار رسید.

قرار گرفتن زیر این آستانه، اصلاح بالقوه ۸ تا ۱۲ درصدی به سمت ۶۰ هزار دلار را نشان می دهد. 

قرار گرفتن در زیر این آستانه حاکی از یک اصلاح بالقوه ۸ تا ۱۲ درصدی به سمت ۶۰ هزار دلار است.
— CryptoQuant.com (@cryptoquant_com) ۲۱ ژوئن ۲۰۲۴

در تحلیل خود، کریپتو کوانت فرض می‌کند که قیمت بیت کوین در حال حاضر پایین‌تر از سطح حیاتی ۶۵,۸۰۰ دلار است که قیمت تحقق‌یافته درون زنجیره‌ای معامله‌گران است. این شاخص قیمت می تواند به عنوان سطح حمایتی عمل کند و در صورت شکستن قیمت BTC به پایین، نشان دهنده کاهش قریب الوقوع است.

همچنین بخوانید: بازگشت امید به بیت کوین؛ صعود دوباره در سپتامبر؟

به گفته کریپتو کوانت، هر بار که قیمت بیت کوین از زیر قیمت تحقق‌یافته درون زنجیره‌ای عبور کند، اصلاح ۸ تا ۱۲ درصدی را تجربه می‌کند که این موضوع قیمت هدف ۶۰,۰۰۰ دلاری را توضیح می‌دهد. جالب اینجاست که کاهش معیارهای درون زنجیره‌ای رهبر بازار از این پیش‌بینی نزولی حمایت می‌کند.

همانطور که کریپتو کوانت توضیح داد، تقاضای معامله‌گران برای بیت کوین همچنان کاهش یافته است، زیرا دارندگان کوتاه مدت BTC خریداری نمی کنند بلکه دارایی های خود را کاهش می دهند. در همین حال، تقاضای سرمایه گذاران بزرگ در حال حاضر فاقد قدرتی است که اغلب با حرکت صعودی همراه است.

علاوه بر این، نقدینگی استیبل کوین به طور مداوم کاهش یافته است که باعث فشار بر روند صعودی بیت کوین شده است. به عنوان مثال، رشد ۶۰ روزه در ارزش بازار تتر (USDT) از ۱۲.۶ میلیارد دلار در اواخر آوریل به ۳.۷ میلیارد دلار در حال حاضر کاهش یافته است - کندترین نرخ رشد از نوامبر ۲۰۲۳.

طبیعتا برای شروع رالی های قیمتی در بازار کریپتو، نقدینگی بیشتر استیبل کوین مورد نیاز است.

نگاهی گذرا به قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این متن، قیمت بیت کوین همچنان در حدود ۶۴,۰۰۰ دلار در نوسان است و در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۲ درصد کاهش یافته است. طبق داده های کوین گکو، در دو هفته گذشته، ارزش ارز دیجیتال پیشرو تقریباً ۸ درصد کاهش یافته است.

همچنین بخوانید: مایکرواستراتژی ۱۲ هزار بیت کوین دیگر به ذخایر خود اضافه کرد

منبع: نیوز بی‌تی‌سی
مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.