counter statistics
ارز دیجیتال 607 فارکس 174
ارزش بازار 2,392,517,098,631
حجم معاملات 157,561,914,097
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $64,623.12
بیت کوین ارز دیجیتال رمزارز
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 9 زمان مطالعه: 3 دقیقه

بیت کوین با ETF ها به مدار ۱۰۰ هزار دلاری می‌رود

بیت کوین با ETF ها به مدار ۱۰۰ هزار دلاری می‌رود

بیت کوین در ماه گذشته از فاز انباشت عظیمی خارج شد، حرکتی کلاسیک پیش از افزایش سهموی قیمت بیت کوین. داده‌ها نشان می‌دهند که بیت کوین (BTC) در حال پایان دادن به روند انباشت یک ساله است که از پایان بازار نزولی ۲۰۲۲ آغاز شده است.

کانال تلگرام مارکت فلو

ارقام شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای گلس‌نود نشان می‌دهد که برای اولین بار از سه ماهه اول ۲۰۲۳، بیت کوین در آدرس‌های انباشت کاهش یافته است.

کیف پول‌های انباشت بیت کوین شروع به فروش بیت کوین می‌کنند

ممکن است افزایش قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود در این هفته، فروش فوری را به دنبال داشته باشد، اما در پشت صحنه، دارندگان بلندمدت (هودلرها) در حال سود بردن هستند. گلس‌نود نشان می‌دهد که سکه‌های نگهداری شده در به اصطلاح «آدرس‌های انباشت» - کیف پول‌هایی که بدون تراکنش خروجی و حداقل دو تراکنش ورودی «غیر گرد و غبار» هستند - در حال کاهش هستند.

از ۱۱ فوریه، این روند تغییر با یک سنت یک ساله شکسته شد و با بازگشت جفت ارز BTC/USD به ۴۸۰۰۰ دلار - بالاترین سطح یک محدوده کلیدی معاملات بلندمدت - همراه شد. از آن زمان، موجودی انباشت‌کننده‌ها ۲.۶٪ به ۳,۱۷۶,۲۹۳ بیت کوین (۲۱۲ میلیارد دلار) کاهش یافته است و هیچ نشانه‌ای از معکوس شدن نشان نمی‌دهد. با کمی دور شدن، می‌توان مشاهده کرد که این پدیده به دور از نزولی بودن است.

با وجود کاهش در معرض خطر، کیف پول‌های انباشت‌کننده به طور تاریخی برای مدت طولانی در حال جمع‌آوری سکه‌ها با تخفیف بوده‌اند - تنها در ابتدای روند صعودی سهموی و نه در پایان آن شروع به فروش می‌کنند. با نگاهی به موجودی کل بیت کوین، روند انباشت گسترده‌تر که از اواسط ۲۰۱۸ برقرار بوده است، همچنان پابرجا است، که به طور قابل توجهی با کاهش شدید تا آن نقطه که در سال ۲۰۱۶ آغاز شد، درست زمانی که بیت کوین شروع به حرکت به سمت رکورد ۲۰,۰۰۰ دلاری کرد، در تضاد است.

آیا قیمت بیت کوین امسال ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد بود؟

همانطور که کوین‌تلگراف گزارش داد، راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین نقطه‌ای ایالات متحده در ژانویه تأثیر ویژه‌ای بر دینامیک عرضه داشته است. فشار خرید مداوم اکنون به پدیده‌هایی منجر شده است که قبلاً هرگز دیده نشده است، از جمله رسیدن به بالاترین قیمت قبل از نصف شدن یارانه بلوکی.

همچنین بخوانید: کیف پول Brave: پشتیبانی از بیت کوین برای ۶۰ میلیون کاربر

تیموتی پترسون، بنیانگذار و مدیر سرمایه‌گذاری در Cane Island Alternative Advisors، با تحلیل مسیر فعلی، پیشنهاد کرد که تقاضای ETF می‌تواند بیت کوین را تا اوایل سال ۲۰۲۴ به شش رقم برساند. او در ۷ مارس به مشترکین خود گفت: «به نظر می‌رسد که تأیید ETF نقطه‌ای بیت کوین انباشتی را آغاز کرده است که در صورت تداوم، قیمت BTC را تا اکتبر ۲۰۲۴ به ۱۰۰ هزار دلار می‌رساند.»

یک نمودار همراه، تعداد خروجی‌های تراکنش خرج نشده (UTXO) را با عملکرد قیمت بیت کوین مقایسه کرد و به رشد ۰.۳۴ درصدی در روز اشاره کرد.

منبع: CoinTelegraph

همچنین بخوانید: تحلیلگران: اصلاح قیمت بیت کوین تنها یک تثبیت سالم است

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.