counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,421,088,263,744
حجم معاملات 123,424,099,599
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $65,679.52
بیت کوین ارز دیجیتال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 7 زمان مطالعه: 2 دقیقه

قیمت بیت کوین در سراسر جهان به بالاترین سطح خود در تمام دوران رسید!

قیمت بیت کوین در سراسر جهان به بالاترین سطح خود در تمام دوران رسید!

اقتصاد ایالات متحده و دلار آن در چند سال گذشته از قدرت نسبی برخوردار بوده است. در حالی که بیت کوین هنوز به بالاترین سطح خود در نوامبر ۲۰۲۱ از نظر دلار آمریکا نرسیده است، اما در حال حاضر به بالاترین قیمت خود در با واحدهای پول محلی در بسیاری از بازارهای سراسر جهان رسیده است.

کانال تلگرام مارکت فلو

شاخص دلار آمریکا (DXY) از نوامبر ۲۰۲۱ به میزان ۱۰.۷ درصد افزایش یافته است، به این معنی که بسیاری از ارزهای سراسر جهان ارزش خود را از دست داده اند. از جمله کشورهایی که بیت کوین در آنها به بالاترین قیمت خود رسیده است، می توان به قدرت های اقتصادی مانند چین، ژاپن، انگلستان و هند و همچنین بازارهای در حال توسعه مانند آرژانتین، ترکیه و مصر اشاره کرد.

آئورلی بارتیر، تحلیلگر نانسن، در یادداشتی برای کوین دسک نوشت: «رشد ایالات متحده در مقایسه با اروپا، بریتانیا و ژاپن به طور استثنایی قوی باقی مانده است، که از دلار آمریکا حمایت کرده است. با این حال، با توجه به داده های ضعیف مصرف و مسکن در ایالات متحده، پیش بینی آینده کم رنگ تر است. من DXY را از طریق کانال نرخ ها به قیمت های رمزنگاری مرتبط می بینم.»

ژاپن یک مورد به خصوص ضعیف بوده است، با کاهش ۲۴ درصدی ین، به این معنی که بیت کوین قبل از آتش بازی های این هفته که باعث افزایش قیمت بیت کوین شد، به قیمت رکوردشکنی در آن کشور رسید.

همچنین بخوانید: بازگشت بیت کوین به سوی ۶۴ هزار دلار! بالاترین قیمت جدید در ماه مارس؟

مارچ ژنگ، شریک مدیریتی Bizantine Capital در مصاحبه ای با کوین دسک توضیح داد: «دولت ژاپن ین را کاهش داده است و با ضعیف شدن پول رسمی آنها، جریان نقدینگی به سمت بیت کوین سرازیر شده است.»

منبع: CoinDesk

همچنین بخوانید: حضور TradFi و ETFها، معاملات بیت کوین را کم کرد

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.