counter statistics
ارز دیجیتال 400 فارکس 174
ارزش بازار 2,410,785,863,723
حجم معاملات 123,804,206,127
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $65,981.02
بیت کوین ارز دیجیتال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 12 زمان مطالعه: 3 دقیقه

بازگشت قدرت به بیت کوین؛ چالش عبور از موانع

بازگشت قدرت به بیت کوین؛ چالش عبور از موانع

قیمت بیت کوین (BTC) پس از یک هفته پر نوسان با رشدهای غیرقابل پیش بینی، دوباره به مسیر خود بازگشته است. در اینجا سطوح کلیدی مقاومت وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد.

کانال تلگرام مارکت فلو

اکوسیستم ارزهای دیجیتال در حال بهبود است و قیمت بیت کوین (BTC) به این جهش ضروری پیوسته است. در زمان نگارش این مقاله، داده‌های بازار، قیمت لحظه‌ای بیت کوین را ۶۹,۴۸۵.۹۳ دلار نشان می‌دهد که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۰.۲۹ درصد افزایش یافته است.

قیمت بیت کوین و مقاومت‌های پیش رو

قیمت بیت کوین در طول هفته گذشته مقاومت بالایی از خود نشان داده و همچنان بالای سطح حمایت کلیدی ۶۸,۰۲۰ دلار باقی مانده است. با وجود اقدامات نوسان‌گران بازار، کاملاً واضح است که بیت کوین برای یک جهش بزرگ آماده است. طبق پیش بینی‌های تحلیلگران مختلف، به نظر می‌رسد ارز دیجیتال در حال برنامه ریزی برای یک شکست (شکستن سطح مقاومت) است، حرکتی که سطح ۷۰,۰۰۰ دلار را به عنوان اولین نقطه مقاومت کلیدی برای تماشا تعیین می‌کند.

برای اولین بار که قیمت بیت کوین از سطح ۷۰,۰۰۰ دلار عبور کرد، این ارز به بالاترین میزان تاریخی خود (ATH) یعنی ۷۳,۷۵۰.۰۷ دلار رسید. با قیمت فعلی، بیت کوین حدود ۵.۸ درصد پایین‌تر از این ATH قرار دارد و پیش بینی‌های زیادی وجود دارد که این ارز دیجیتال در مدت زمان کوتاهی از این سطح عبور خواهد کرد. طی ماه گذشته، قیمت بیت کوین با افزایش ۲.۱۱ درصدی تا ۷۱,۹۴۶.۴۶ دلار بالا رفته است. این امر باعث می‌شود سطح ۷۱,۰۰۰ دلار به یک نقطه کلیدی برای تماشا تبدیل شود.

همانطور که در نمودار BTC مشاهده می‌شود، قیمت ۷۱,۰۰۰ دلار به عنوان یک نقطه محوری برای بیت کوین به چشم می‌خورد. اگر قیمت این ارز دیجیتال بتواند فشار نزولی (فروشندگان) را در سطوح ۷۰,۰۰۰ دلار و ۷۱,۰۰۰ دلار بشکند، هیچ مقاومت عمده‌ای وجود نخواهد داشت که مانع از عبور آن از بالاترین سطح تاریخی قبلی شود. با وجود افت‌های قابل مشاهده در قیمت این ارز دیجیتال طی چند روز گذشته، سودآوری آدرس‌های بیت کوین همچنان روی ۹۴.۹ درصد باقی مانده است. این نشان می‌دهد که فشار فروش فوری از سوی دارندگان قدیمی بیت کوین (هودلرها) نسبتاً کم است.

این امر بیت کوین را برای یک راه‌اندازی مجدد آماده کرده است، که با شاخص قدرت نسبی (RSI) در سطح ۴۴.۱ تکمیل می‌شود. این نشان دهنده‌ی فروش بیش از حد خفیف است که نشانگر تغییر احتمالی روند است.

همچنین بخوانید: بیت کوین در رکود؛ نوسانات به پایین ترین حد رسید!

معیارهای بیت کوین امیدوارکننده هستند

بیت کوین در موقعیت بسیار منحصر به فردی برای یک جهش صعودی قرار دارد. این امر به این دلیل است که معیارهای آن قوی‌تر از همیشه هستند و صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر بیت کوین، دارایی‌های BTC بیشتری را از صرافی‌ها نسبت به آنچه انتظار می‌رفت، به دست می‌آورند.

با ثبت یک روند ورودی خالص ۱۹ روزه تاکنون، صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت کوین، با کمبود عرضه از نیمه دوم سال گذشته، شرایط مناسب برای بهبود قریب الوقوع قیمت را ایجاد کرده‌اند. با استناد به پیش بینی‌های کارشناسان برتر این صنعت، ممکن است بیت کوین در بلندمدت طبق گفته‌ی آنتونی اسکاراموچی به سمت ۷۰۰,۰۰۰ دلار حرکت کند.

تخمین‌های محافظه‌کارانه، قیمت این ارز را قبل از پایان سال جاری روی ۱۰۰,۰۰۰ دلار تعیین می‌کند.

همچنین بخوانید: بیت‌کوین در تقابل با رکود تتر؛ رشد قیمت در هاله‌ای از ابهام!

منبع: کوین گیپ
مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.