counter statistics
ارز دیجیتال 607 فارکس 174
ارزش بازار 2,392,448,208,888
حجم معاملات 156,690,587,406
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $64,572.44
بیت کوین ارز دیجیتال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 18 زمان مطالعه: 7 دقیقه

ETF ها ۳ برابر عرضه جدید بیت کوین خریدند!

ETF ها ۳ برابر عرضه جدید بیت کوین خریدند!

بیت‌کوین با کاهش ذخایر صرافی‌ها به پایین‌ترین سطح هفت سال گذشته، با درخواست‌های تجدید برای شوک عرضه مواجه است و قیمت بیت‌کوین روی مقاومت نهایی تمرکز دارد.

کانال تلگرام مارکت فلو

بیت‌کوین (BTC) هفته‌ای جدید را با قدرت آغاز می‌کند زیرا ۶۷,۰۰۰ دلار با بازارهای سنتی (TradFi) بازمی‌گردد. بزرگترین ارز دیجیتال در حال نزدیک شدن به رویارویی مجدد با مقاومت نهایی در حدود بالاترین قیمت‌های گذشته و حال حاضر یعنی ۶۹,۰۰۰ دلار و ۷۳,۸۰۰ دلار است.

اینکه آیا بیت‌کوین در روزهای آینده به آنجا برسد، دغدغه اصلی بازیگران بازار است و عوامل مختلفی می‌توانند به ادامه روند صعودی کمک کنند. این عوامل شامل سرنخ‌های سیاست اقتصادی ایالات متحده با انتشار صورتجلسات نشست ماه مه فدرال رزرو و همچنین داده‌های بیکاری ایالات متحده است.

در مورد نوسانات قیمت بیت کوین، معامله گران هر روز بیشتر به این اطمینان می رسند که کف قیمتی محلی شکل گرفته است و پس از دو ماه تثبیت، روند صعودی محتمل است. در همین حال، یک واگرایی دلگرم کننده ممکن است در حال وقوع باشد - قیمت ها بالاتر هستند، اما احساسات نسبت به سطوح پایین تر از اوج مارس باقی مانده است.

آیا یک مسیر پایدارتر برای کشف قیمت در راه است؟

گاوهای بیت کوین فشار را زیر بالاترین قیمت های تاریخ حفظ می کنند. بیت کوین مطمئناً این هفته دوباره به کسب و کار بازگشته است و پس از کاهش قیمت اندکی در نزدیکی زمان تعطیلی بازارهای آسیایی، به حدود ۶۷۰۰۰ دلار رسیده است. این ضعف کوتاه مدت با عدم قطعیت ژئوپلیتیکی از جانب ایران همراه بود، اما بازارها به سرعت این موضوع را فراموش کردند، زیرا BTC/USD همچنان سود ۱۰ درصدی ماه مه خود را حفظ کرد.

آخرین داده‌های کوین گلس، منبع نظارت بر بازار، اکنون نشان می‌دهد که عمده مقاومت فوری کمی پایین‌تر از ۶۸۰۰۰ دلار قرار دارد.

داده‌های دیگری که توسط آی تی تک (IT Tech)، یکی از مشارکت‌کنندگان در پلتفرم تحلیل درون-زنجیره‌ای کریپتو کوانت (CryptoQuant)، با X به اشتراک گذاشته شده است، نشان‌دهنده سطوح لیکوییدیتی (تصفیه موقعیت‌های اهرمی) در اطراف قیمت لحظه‌ای است.

با ابراز نظر در مورد آخرین تحرکات قیمت بیت کوین، مشارکت کنندگان بازار در روحیه مثبتی قرار داشتند. یک معامله گر محبوب به نام کریپتو دیموس خاطرنشان کرد: «زیباییِ یک قیمتِ پایانیِ هفتگیِ بیت کوین. اولین رویداد صعودیِ هفتگی از اکتبر ۲۰۲۳.»

کریپتو دیموس به شمع هفته گذشته اشاره کرد که با پاک کردنِ زیان های قبلی، در قیمت ۶۶،۲۱۰ دلار بسته شد.

مایکل ون دی پوپ، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت تجاری MNTrading، تفکرات خود را در مورد حرکتِ پیوسته به سمتِ قله های جدید برای بیت کوین تکرار کرد.

او در آخر هفته به مشترکینِ خود گفت: «بیت کوین به احتمال زیاد به حرکت در این محدوده ادامه خواهد داد. انتظار نوسان شدید ندارم.»

«بهتر است انتظارِ تثبیت و حرکت های صعودیِ آهسته به سمتِ بالاترین قیمتِ ثبت شده را داشته باشیم.»

با وجود این، ون دی پوپ اضافه کرد که او انتظار دارد آلت‌کوین ها در حالی که این اتفاق می افتد، «عملکرد بهتری» داشته باشند، زیرا آنها در طول فاز تثبیت بیت کوین بیشتر آسیب دیده اند. پستی دیگر پیش بینی کرد: «صعود آهسته و تدریجی، به آرامی اما مطمئنا به سمت یک حرکت عمودی در سه ماهه سوم/چهارم.»

با این حال، همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، همه این دیدگاه ها را به اشتراک نمی گذارند. در آخر هفته، معامله گر و مفسر Credible Crypto این باور را فاش کرد که قیمت بیت کوین به دلار آمریکا (BTC/USD) باید در مرحله بعد به ۶۰۰۰۰ دلار یا حتی پایین تر برسد.

داده های شغلی ایالات متحده، هفته کلان اقتصاد کلان فدرال

چشم انداز کلان در روزهای آینده تحت سلطه گزارش های اقتصادی ایالات متحده قرار نخواهد گرفت. در عوض، فدرال رزرو به شکل سخنرانی های متعدد از مقامات ارشد، مرکز صحنه را به خود اختصاص می دهد. در حالی که قرار نیست رئیس جروم پاول در میان آنها حضور داشته باشد، با این حال، بازارها از زبان مورد استفاده روسای کل و سایر مقامات برای نشانه هایی در مورد سیاست های آتی پیروی می کنند.

صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال که در آن در مورد نرخ بهره بحث شد، قرار است در تاریخ ۲۲ اردیبهشت منتشر شود. پس از آن، آمار بیکاری ایالات متحده می‌تواند نوسانات دیگری را برای دارایی‌های پرخطر به همراه داشته باشد، روندی که در ماه مه و ماه‌های گذشته ادامه داشته است.

همچنین بخوانید: پیتر شیف: بیت کوین مرده، جایگزین آن نقره است!

همزمان، توجه به شرایط نقدینگی مطلوب در ایالات متحده و فراتر از آن به طور فزاینده ای در حال افزایش است. در تحلیل اخیر خود، تدتاک‌مکرو، تحلیلگر مالی، بر این باور است که به همین دلیل، روند صعودی ارزهای دیجیتال «هنوز به پایان نرسیده است».

تدتاک‌مکرو به یک چرخه نقدینگی اولیه که در حال آغاز است اشاره کرد، در کنار عرضه پول M2 که «فضای زیادی برای آسان‌تر شدن شرایط نقدینگی» را نشان می‌دهد.

او در ادامه در مورد روند بازار ارزهای دیجیتال گفت: «در حالی که نقدینگی به طور قطع به حوزه ارزهای دیجیتال (صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین) بازگشته است، سرعت ورودی وجوه هنوز به مرحله جنون‌آمیزی که با قله‌های چرخه‌های گذشته مطابقت دارد، نرسیده است.»

صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین، «ایمان جدید» به بیت‌کوین را پیش‌بینی می‌کنند

تدتاک‌مکرو به موضوعی اشاره کرد که می‌تواند به بازگشت قدرتمند صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) ایالات متحده منجر شود.

این صندوق‌های قابل معامله در بورس که پس از رکوردهای قیمتی بیت‌کوین در ماه مارس، هفته‌ها با مشکل مواجه بودند، در حال حاضر شاهد علاقه مجدد هستند. هفته گذشته، ورودی وجوه به این صندوق‌ها به تقریباً ۱ میلیارد دلار رسید که بهترین عملکرد هفتگی از ماه مارس به شمار می‌رود.

تدتاکس‌مکرو (Tedtalksmacro) نتیجه‌گیری می‌کند که «انتظار می‌رود این موارد تنها با افزایش قیمت‌ها و تجدید ایمان مالی سنتی به این دارایی، افزایش یابد.»

تقاضای صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) در چشم‌اندازی جدید قرار دارد. یارانه بلوکی بیت‌کوین نصف مقدار مارس است و ورودی‌های بزرگ باعث می‌شود تا ارائه‌دهندگان صندوق‌های قابل معامله در بورس، بیت‌کوین بسیار بیشتری نسبت به مقدار روزانه استخراج‌شده توسط ماینرها خریداری کنند.

صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (Bitcoin ETF) طبق گفته‌ی توماس فایرر، مدیرعامل پورتال نقد و بررسی ارزهای دیجیتال آپولو، در ماه جاری تا به امروز ۲۱،۷۰۰ واحد بیت‌کوین (به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار) خریداری کرده‌اند. این رقم، سه برابر عرضه جدید بیت‌کوین توسط استخراج‌کنندگان است.

ذخایر بیت‌کوین در صرافی‌ها به پایین‌ترین سطح خود در هفت سال گذشته سقوط کرد

هنگامی که صحبت از تقاضا برای بیت‌کوین می‌شود،  تعداد کمی از آمارها داستانی صعودی‌تر از ذخایر بیت‌کوین در صرافی‌ها روایت می‌کنند. داده های جدیدی که در حال حاضر در رسانه های اجتماعی دست به دست می شوند، میزان بیت کوین موجود برای خرید در پلتفرم های معاملاتی بزرگ را در پایین ترین سطح از سال ۲۰۱۷ قرار می دهد.

این اطلاعات لطفاً از کریپتو کوانت به دست آمده است، که تعداد بیت کوین را تا ۱۹ می ۱،۹۱۸،۴۱۷ عدد اعلام کرده است. یک سال پیش، این رقم حدود ۴۰۰،۰۰۰ بیت کوین بیشتر بود. فهر در مورد این پدیده اظهار نظر کرد: «به موقع برای موج دوم جریان های ETF»، توجه را به ترکیبی از «شوک تقاضا» و «عرضه غیرقابل انعطاف» در آینده جلب کرد.

یک تحلیلگر مشارکت‌کننده در کریپتو کوانت هفته گذشته در یکی از به‌روزرسانی‌های بازار کویک تیک (Quicktake) نوشت: «در سال ۲۰۲۱، در اوج بازار گاوی، تقریباً ۲.۷ میلیون بیت‌کوین در ذخایر صرافی نگهداری می‌شد، در حالی که بیت‌کوین حدود ۶۹۰۰۰ دلار معامله می‌شد. سه سال بعد، ذخایر به حدود ۲ میلیون بیت کوین کاهش یافته است، با این حال قیمت معاملات به بالاترین سطح تاریخی خود نزدیک می شود.»

«رویداد نصف شدن اخیر به طور مؤثری عرضه بالقوه جدید از سوی استخراج کنندگان را به نصف کاهش داده است و به طور قابل توجهی احتمال ورود بیت کوین جدید به بازار از طریق فروش را کاهش داده است. با توجه به این پویایی، حفظ موضع نزولی در مورد بیت کوین چالش برانگیز می شود.»

طمع پایدار؟

در چیزی که می تواند به عنوان نشانه ای دلگرم کننده برای احساسات کوتاه مدت بازار تلقی شود، شاخص ترس و طمع کریپتو در حرکت صعودی قیمت فعلی BTC به سمت افراط عجله نمی کند.

منبع: CoinTelegraph

همچنین بخوانید: بیت کوین برای غلبه بر نقره باید به ۹۳ هزار دلار برسد

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.