counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,394,342,293,896
حجم معاملات 155,914,125,318
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $64,636.84
صرافی کراکن
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 12 زمان مطالعه: 2 دقیقه

صرافی کراکن به دنبال حذف تتر از اروپا به دلیل قوانین میکا

صرافی کراکن به دنبال حذف تتر از اروپا به دلیل قوانین میکا

رئیس بخش راهبرد نظارتی جهانی کراکن اعلام کرد که لیست کردن استیبل‌کوین تتر ممکن است «غیرقابل دفاع» باشد.

کانال تلگرام مارکت فلو

بلومبرگ در ۱۷ مه گزارش داد که کراکن ممکن است پشتیبانی اتحادیه اروپا از استیبل‌کوین تتر (USDT) را کنار بگذارد. مارکوس هیوز، رئیس بخش راهبرد نظارتی جهانی کراکن، گفت که این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای شرایطی است که در آن «لیست کردن توکن‌های خاص مانند USDT قابل دفاع نیست».

با اجرای دستورالعمل‌های بازارهای دارایی‌های رمزنگاری اتحادیه اروپا (میکا) در ماه جولای، چشم‌انداز نظارتی اتحادیه اروپا دستخوش تغییر خواهد شد. میکا از شرکت‌هایی که استیبل‌کوین‌های با پشتوانه فیات مانند تتر را صادر می‌کنند، می‌خواهد به‌عنوان مؤسسات پول الکترونیکی (EMI) ثبت‌نام کنند و الزامات دیگری را برآورده سازند.

هیوز گفت که مقررات جدید بسته به اینکه کدام شرکت‌ها با رژیم اتحادیه اروپا مطابقت دارند، تعداد و انواع استیبل‌کوین‌های موجود در اروپا را کاهش می‌دهد. عبارات دیگر دلالت بر خروج از لیست ندارند. سخنگوی کراکن در گزارشی جداگانه از The Block گفت که این شرکت دائماً در حال بررسی استراتژی و عملیات جهانی خود برای رعایت قوانین است، اما «در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای خروج از لیست تتر یا تغییر جفت‌های معاملاتی USDT ندارد».

نگرانی‌های نظارتی اتحادیه اروپا

تتر به بلومبرگ گفت که انتظار دارد صرافی‌ها USDT را به‌عنوان یک رمپ ورودی و خروجی حفظ کنند و در عین حال نقدینگی یورو را برای مشتریان اروپایی فراهم کنند. تتر همچنین در بیانیه خود به نگرانی‌های مدیر ارشد فنی خود، پائولو آردوینو، اشاره کرد. آردوینو از «محدودیت‌های شدید» میکا در مورد مدیریت ذخایر انتقاد کرد و گفت که این شرکت «در حال حاضر» هیچ برنامه‌ای برای کسب مجوز نظارتی در اتحادیه اروپا ندارد.

همچنین بخوانید: SEC: کوین بیس به عدم همکاری متهم شد

دیگر صرافی‌های ارز دیجیتال نیز در ماه‌های اخیر به پیش‌بینی میکا اقدامات مشابهی انجام داده‌اند. اوکی اکس در ماه مارس تتر را برای کاربران اتحادیه اروپا از لیست خارج کرد، اما مستقیماً به مقررات آتی اشاره نکرد. این شرکت گفت که به حمایت از استیبل‌کوین رقیب USDC از سیرکل ادامه خواهد داد.

در جای دیگر، مارینا پارتوئیزو، رئیس بخش حقوقی بایننس فرانسه، در سپتامبر ۲۰۲۳ گفت که این شرکت می‌تواند «همه استیبل‌کوین‌ها را در اروپا در ۳۰ ژوئن» از لیست خارج کند. چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل وقت بایننس، بعداً گفت که این موضوع از متن خارج شده است و این شرکت با صادرکنندگان استیبل‌کوین مطابق با قوانین همکاری کرده است.

منبع: CryptoSlate

همچنین بخوانید: یونی سواپ: توزیع توکن به نفع همه

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.