ارز دیجیتال 607 فارکس 174
ارزش بازار 2,521,450,567,595
حجم معاملات 208,350,102,558
دامیننس
BTC: 53%
ETH: 17%
بیت کوین $64,908.69
رمزارز فناوری
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 12 زمان مطالعه: 2 دقیقه

آزمایش ارزهای دیجیتال بانک مرکزی توسط مسترکارت روی اتریوم در استرالیا

آزمایش ارزهای دیجیتال بانک مرکزی توسط مسترکارت روی اتریوم در استرالیا

مسترکارت اخیراً در همکاری با بانک مرکزی استرالیا (RBA) و مرکز تحقیقات همکاری مالی دیجیتال (DFCRC) یک آزمایش بانک مرکزی ارزهای دیجیتال (CBDC) را انجام داده است. این پروژه توانایی مسترکارت برای انجام معاملات CBDC بر روی زنجیره بلوک اتریوم عمومی را بررسی کرده است.

ریچارد وورمالد، رئیس مسترکارت در استرالیا گفت:

«مستر کارت تقاضای مصرف‌کنندگان را برای مشارکت در تجارت در چندین بلاک چین، از جمله بلاک چین‌های عمومی، داشته است».

مسترکارت نشان داد که چگونه فناوری می تواند به دارندگان یک CBDC آزمایشی اجازه دهد تا یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) فهرست شده در بلاک چین عمومی اتریوم را خریداری کنند. به این منظور، راهکار مورد استفاده مقدار مورد نیاز از CBDC را در پلتفرم RBA قفل کرده و در عین حال توکن‌های متغیر را در اتریوم ایجاد کرد.

این نشان می‌دهد که مسترکارت توانایی حفظ کنترل‌ها و تطابق‌های لازم را حتی در هنگام انجام معاملات CBDC بر روی زنجیره‌های بلوک عمومی مانند اتریوم دارد. این شرکت از شبکه توکن چندگانه و ارائه‌های مدرک کریپتو بر روی استانداردهای تأیید و تعامل‌پذیری قابل اجرا تمرکز دارد، استفاده کرد.

علاوه بر مسترکارت، این پروژه شامل شرکت پرداخت استرالیایی کاسکال و بازار NFT مینتابل نیز بوده است.

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.