counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,407,890,955,612
حجم معاملات 125,483,584,962
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $65,466.67
ریپل ارز دیجیتال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 6 زمان مطالعه: 3 دقیقه

جهش چشمگیر تراکنش های XRPL؛ افزایش ۱۰۸ درصدی در ۳ ماه!

جهش چشمگیر تراکنش های XRPL؛ افزایش ۱۰۸ درصدی در ۳ ماه!

دفتر کل XRP (XRPL) در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴، شاهد ثبت ۲۵۱.۳۹ میلیون تراکنش روی زنجیره بود که این رقم نسبت به سه ماهه آخر سال ۲۰۲۳، حدود ۱۰۸ درصد افزایش یافته است.

کانال تلگرام مارکت فلو

دفتر کل XRP (XRPL) طبق گزارش بازار XRP اخیر ریپل که در تاریخ ۱۷ می منتشر شد، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ شاهد بیش از دو برابر تعداد تراکنش‌ها نسبت به سه ماهه قبل بوده است، در حالی که میانگین هزینه تراکنش تقریباً نصف شده است. فعالیت تراکنش‌های درون-زنجیره‌ای XRPL در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ نسبت به ۱۲۱.۰۳ میلیون در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۳، با ثبت حدود ۲۵۱.۳۹ میلیون افزایش ۱۰۸ درصدی داشته است.

علاوه بر این، میانگین هزینه هر تراکنش ۴۵ درصد کاهش یافته و به حدود ۰.۰۰۰۸۵۶ دلار آمریکا رسیده است. این گزارش توضیح داد: «بنابراین، کاهش میانگین هزینه هر تراکنش نشان‌دهنده بازنشانی و عدم وجود تراکم شبکه در این سه ماهه است.»

در همین حال، توزیع حجم معاملات ریپل (XRP) در صرافی‌های ارز دیجیتال در سه ماهه اول سال ثابت ماند و بایننس، بای بیت و آپ بیت بیش از ۷۰ درصد از کل حجم معامله را به خود اختصاص دادند. همچنین برجسته شد که در طول سه ماهه اول، نسبت حجم معامله شده از طریق جفت‌های فیات از ۱۵ درصد در سه ماهه چهارم به ۱۱ درصد کاهش یافت. در حال حاضر، بیشتر معاملات XRP در برابر تتر (USDT) انجام می شود.

این گزارش همچنین به شکایت در حال انجام علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) که در دسامبر ۲۰۲۰ توسط SEC تنظیم شده بود، اشاره کرد. این شکایت ادعا می کرد که مدیران ریپل یک عرضه اولیه سکه (IPO) از XRP انجام داده اند که SEC آن را یک اوراق بهادار ثبت نشده در طول دوره جذب سرمایه می داند.

در ۲۲ آوریل، ریپل با رد درخواست ۲ میلیارد دلاری SEC برای جبران خسارت، با آن مخالفت کرد. ریپل استدلال کرد که قانون به کمیسیون بورس و اوراق بهادار اجازه نمی دهد که مگر اینکه ثابت شود به کسی آسیب رسیده است، تقاضای استرداد یا بهره بر روی استرداد را داشته باشد.

همچنین بخوانید: حمله SEC به استیبل کوین ریپل؛ چشم‌انداز بیت کوین و هوش مصنوعی در ماه می

ریپل توضیح داد: «از نظر مراحل بعدی، هر دو طرف منتظر قاضی برای تعیین جبران نهایی - به احتمال زیاد در ماه های آینده هستند.»

و اضافه کرد: «ریپل همچنان اطمینان دارد که قاضی با رویکردی منصفانه به مرحله جبران خسارت نزدیک خواهد شد.»

منبع: CoinTelegraph

همچنین بخوانید: مدیرعامل ریپل: تتر در تیررس دولت آمریکا

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.