counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,399,113,012,750
حجم معاملات 126,806,510,199
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $65,344.83
اتریوم تحلیل بازار
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 5 زمان مطالعه: 3 دقیقه

جهش اتریوم؛ آیا اتریوم با ETF ها از بیت کوین پیشی می گیرد؟

جهش اتریوم؛ آیا اتریوم با ETF ها از بیت کوین پیشی می گیرد؟

قیمت اتریوم می تواند با ورود سرمایه به صندوق های قابل معامله در بورس مبتنی بر اتریوم (که به زودی در ایالات متحده راه اندازی می شوند) تقویت شود، در حالی که بیت کوین با فشار فروش ناشی از بازپرداخت ۸.۵ میلیارد دلاری به طلبکاران صرافی ورشکسته Mt. Gox مواجه است.

کانال تلگرام مارکت فلو

تحلیلگران K33، وتله لونده و دیوید زیمرمن، در گزارش دوم ژوئیه خود اعلام کردند که راه اندازی صندوق های قابل معامله در بورس مبتنی بر اتریوم می تواند باعث شود این ارز دیجیتال در هفته های پس از راه اندازی در ایالات متحده، از بیت کوین عملکرد بهتری داشته باشد.

این صندوق های قابل معامله در بورس که انتظار می رود به زودی (احتمالاً تا هشتم ژوئیه) راه اندازی شوند، به گفته تحلیلگران K33، افزایش قیمت اتریوم (ETH) یک «فرصت طلایی» محسوب می شوند، در حالی که بیت کوین (BTC) با فشار فروش ناشی از بازپرداخت ۸.۵ میلیارد دلاری به طلبکاران صرافی Mt. Gox که از این هفته آغاز می شود، روبرو است.

اتریوم در یک سال گذشته نسبت به بیت کوین عملکرد ضعیف تری داشته است، در حالی که بیت کوین با ورود بیش از ۱۴ میلیارد دلار به صندوق های قابل معامله در بورس مبتنی بر خود در سال ۲۰۲۴، پیشتاز بازار بوده است.

لونده و زیمرمن می گویند منطقی است که انتظار داشته باشیم قیمت اتر «پس از راه اندازی صندوق های قابل معامله در بورس، بلافاصله سقوط کند»، اما اشاره کردند که - درست مانند اتفاقی که بعداً برای بیت کوین افتاد - ورود سرمایه به این صندوق ها احتمالاً قیمت اتر را تقویت می کند.

لونده نوشت: «صندوق های قابل معامله در بورس یک محرک قوی برای تقویت نسبی اتر در طول تابستان و با انباشت سرمایه هستند و من قاطعانه قیمت های فعلی ETH/BTC را برای یک معامله گر صبور، یک فرصت عالی می بینم.»

«ما با پیش بینی ورود خالص سرمایه ای معادل ۰.۷۵ تا ۱ درصد از کل عرضه در گردش اتر در پنج ماه پس از راه اندازی، همچنان چشم اندازی صعودی برای اتر داریم.»

این تحلیلگران گفتند که بازار همچنان «با لجاجت» با موضع آنها مخالف است و به معاملات آتی اتر که با تخفیف نسبی نسبت به آتی بیت کوین معامله می شود و قیمت اتر نسبت به قیمت بیت کوین که با نرخ ۱ اتر به ۰.۰۵۵ بیت کوین معامله می شود، اشاره کرد.

همچنین بخوانید: جهش دوباره قیمت اتریوم؛ تداوم روند صعودی در هاله ای از ابهام

در ۱۲ ماه گذشته، ارزش اتر در مقایسه با بیت کوین روند نزولی ثابتی داشته و در ۲۴ اردیبهشت به پایین ترین حد سالانه یعنی ۰.۰۴۵ رسیده است.

نمودار قیمت اتریوم نسبت به بیت کوین

به دنبال تصمیم ناگهانی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) برای تأیید صندوق های قابل معامله در بورس مبتنی بر اتر که باعث تعجب تحلیلگران شد، قیمت اتر نسبت به بیت کوین به سرعت معکوس شد و طبق داده های تریدینگ ویو، ETH/BTC به ارزش فعلی ۰.۰۵۵ رسید.

با وجود این، لونده و زیمرمن گفتند که حجم قراردادهای باز آتی اتر «بی وقفه» است و نشان می دهد که بسیاری از معامله گران با پذیرش ریسک اهرمی بالا، روی پتانسیل قیمت اتر در آستانه راه اندازی صندوق های قابل معامله در بورس شرط می بندند.

نمودار اپن اینترست اتریوم

همچنین بخوانید: ETF اتریوم به دلیل SEC به تعویق افتاد

منبع: کوین تلگراف
مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.