counter statistics
ارز دیجیتال 607 فارکس 174
ارزش بازار 2,393,430,393,516
حجم معاملات 156,227,359,311
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $64,619.86
بیت کوین ارز دیجیتال
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 11 زمان مطالعه: 4 دقیقه

تلاش پیتر شیف علیه تبلیغات گمراه کننده هاوینگ بیت کوین

تلاش پیتر شیف علیه تبلیغات گمراه کننده هاوینگ بیت کوین

پیتر شیف با به چالش کشیدن تبلیغات هاوینگ بیت کوین، استدلال می کند که تأثیر آن بر نرخ رشد عرضه لزوماً به اندازه انتظارات علاقه‌مندان، قیمت را افزایش نخواهد داد.

کانال تلگرام مارکت فلو

با نزدیک شدن جامعه ارزهای دیجیتال به هاوینگ بعدی بیت کوین، پیتر شیف، سرمایه گذار طلای شناخته شده و منتقد ارزهای دیجیتال، یک بار دیگر مخالفت خود را ابراز کرده است. شیف در توییتر استدلال کرده است که هاوینگ، فرآیندی که پاداش استخراج تراکنش‌های بیت کوین را به نصف کاهش می‌دهد، بیش از حد مورد توجه قرار گرفته است. او به این نکته اشاره کرده که این رویداد تنها نرخ رشد عرضه جدید بیت کوین را کاهش می‌دهد و نه کل عرضه موجود را.

عرضه بیت کوین با هاوینگ نصف نخواهد شد. بیش از نود درصد از عرضه بیت کوین در حال حاضر وجود دارد. تنها چیزی که نصف می شود، نرخ رشد عرضه است. آنچه بیشترین اهمیت را دارد این است که چه تعداد از دارندگان عرضه فعلی قصد فروش دارند، نه آنچه که استخراج کنندگان ایجاد می کنند.
— پیتر شیف (@PeterSchiff) ۱۲ مارس ۲۰۲۴

نظرات او در بحبوحه گمانه زنی های گسترده در مورد پتانسیل این رویداد برای افزایش قیمت بیت کوین مطرح می شود، در حالی که بیش از نود درصد از کل عرضه بیت کوین در حال حاضر در گردش است.

درک هاوینگ بیت کوین

هاوینگ بیت کوین یک رویداد مهم در دنیای ارزهای دیجیتال است که قرار است برای چهارمین بار در ۱۹ آوریل اتفاق بیفتد. این فرآیند که تقریباً هر چهار سال یک بار رخ می دهد، پاداش داده شده به استخراج کنندگان برای پردازش تراکنش ها را ۵۰ درصد کاهش می دهد.

هاوینگ آینده، پاداش را از ۶.۲۵ به ۳.۱۲۵ بیت کوین در هر بلاک کاهش می دهد، مکانیزمی که برای تقلید کمیابی منابعی مانند طلا و کنترل تورم طراحی شده است. با ۳۶ روز شمارش معکوس، علاقه مندان و سرمایه گذاران از نزدیک تأثیر احتمالی آن بر قیمت بیت کوین را رصد می کنند که در حال حاضر بالای ۷۲,۰۰۰ دلار معامله می شود.

بدبینی شیف نسبت به هاوینگ قبلی

پیتر شیف دائماً تأثیر مثبت پیش بینی شده از هاوینگ های بیت کوین را رد کرده است. شیف با اشاره به روند نزولی در قیمت بیت کوین علی‌رغم آنچه او شرایط مالی جهانی صعودی برای بیت کوین توصیف کرد، به رهبری هاوینگ می ۲۰۲۰ اشاره کرد. او از این تصور که هاوینگ به طور خودکار منجر به افزایش قیمت می شود، انتقاد کرد.

همچنین بخوانید: پیش‌بینی سیلور: طلای دیجیتال از طلا پیشی می‌گیرد!

علاقه مندان به بیت کوین در انتظار هاوینگ ۱۲ می خرید کرده اند. به طور گسترده ای پیش بینی می شود که به دنبال هاوینگ، قیمت بیت کوین افزایش یابد. اما اگر تا زمان رسیدن هاوینگ، کسانی که به دنبال سود هستند، قبلاً خرید کرده باشند، خود هاوینگ منجر به فروش خواهد شد.
— پیتر شیف (@PeterSchiff) ۱۹ فوریه ۲۰۲۰

با وجود انتقادهای شیف، بیت کوین توانست در اواخر سال ۲۰۲۰ رکورد تاریخی خود را بشکند و در اوایل سال ۲۰۲۱ شاهد افزایش قابل توجهی باشد و ادعاهای او را در مورد عدم تأثیر هاوینگ به چالش بکشد.

مقایسه نظرات کارشناسی

با وجود شکاکیت شیف، برخی از کارشناسان همچنان نسبت به چشم انداز بیت کوین پس از هاوینگ خوشبین هستند. برنشتاین، یک شرکت مدیریت دارایی جهانی، پیش بینی کرده است که قیمت بیت کوین می تواند به ۱۵۰,۰۰۰ دلار برسد و روند صعودی فعلی بازار و هاوینگ آینده را به عنوان عوامل کلیدی ذکر کرده است.

خوش بینی آنها همچنین با ورودی قابل توجه به بیت کوین، با سرمایه گذاری قابل توجه در صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین که نشان دهنده افزایش علاقه نهادی است، پشتیبانی می شود. تحلیل برنشتاین که بر اساس داده های تاریخی و حاشیه سود برای استخراج کنندگان است، نشان می دهد که توپ ممکن است در زمین طرفداران افزایش قیمت باشد.

منبع: U.Today

همچنین بخوانید: مجوز FCA به ETN های رمزنگاری، بیت‌کوین را به ۷۱ هزار دلار رساند

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.