counter statistics
ارز دیجیتال 600 فارکس 174
ارزش بازار 2,401,659,758,998
حجم معاملات 128,005,691,409
دامیننس
BTC: 54%
ETH: 17%
بیت کوین $65,398.18
ارز دیجیتال رمزارز
آخرین بروزرسانی:
بازدید: 38 زمان مطالعه: 3 دقیقه

سوئیفت: موفقیت مرحله دوم آزمایش ارز دیجیتال بانک بانک مرکزی

سوئیفت: موفقیت مرحله دوم آزمایش ارز دیجیتال بانک بانک مرکزی

شرکت سوئیفت (SWIFT) پس از یک آزمایش موفقیت آمیز شش ماهه، چندین کاربرد برای راه‌حل ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود کشف کرد.

کانال تلگرام مارکت فلو

این شرکت CBDC خاص خود را ایجاد نکرده است، بلکه راه‌حلی برای اتصال CBDC های موجود - با نام رابط کاربری سوئیفت - توسعه داده است.

این شرکت نوشت:

«هسته اصلی راه‌حل ما لایه DLT و قرارداد هوشمند است که سوابق ثابتی از تراکنش‌ها را حفظ می‌کند.»

سوئیفت به طور کلی این پلتفرم را دارای کاربردهایی در تجارت دیجیتال، اوراق بهادار و تجارت خارجی توصیف کرد. همچنین اشاره کرد که نسخه‌های بعدی این پلتفرم می‌تواند به حوزه‌هایی فراتر از CBDC، مانند شبکه‌های سپرده توکنیزه شده تحت رهبری بانک، گسترش یابد.

قراردادهای هوشمند برای تجارت سنتی (TradFi)

موارد استفاده خاص شامل پرداخت‌های تجاری، ارز خارجی، تحویل در مقابل پرداخت (DvP) و مکانیسم‌های صرفه‌جویی در نقدینگی می‌شود. سوئیفت می‌گوید راه‌حل Sandbox آن‌ها شامل چندین شبکه فناوری دفتر کل دیجیتال (DLT) است. این شرکت از Hyperledger Besu برای پلتفرم توکنیزاسیون استفاده کرد. برای شبکه‌های خریدار و فروشنده و دستورالعمل‌های تسویه از R۳ Corda و Hyperledger Fabric استفاده شده است.

همچنین بخوانید: رکوردشکنی السالوادور: ۴۰۰ میلیون دلار بیت کوین در خزانه

سوئیفت همچنین تسویه و معاوضه اتمی را توصیف کرد، رویکردی مبتنی بر بلاک‌چین یا DLT برای تسویه که شامل مبادله فوری و همزمان دو دارایی است. این نوع تسویه شبیه به تحویل در مقابل پرداخت (DVP) در شبکه‌های مالی سنتی است. این پلتفرم همچنین از قراردادهای هوشمند برای اطمینان خودکار از اجرای پرداخت‌ها پس از برآورده شدن شرایط استفاده کرد. در هر چهار مورد استفاده اصلی سوئیفت از قراردادهای هوشمند استفاده شده است.

بزرگترین آزمایش در نوع خود

سوئیفت گفت که آزمایش Sandbox آن‌ها شامل ۳۸ موسسه در طول شش ماه بوده و آن را «یکی از بزرگترین آزمایش‌های شناخته شده CBDC تا به امروز» در این زمینه نامید. این شرکت افزود که از نظر فعالیت شبکه، بیش از ۱۲۵ کاربر Sandbox در این فرآیند بیش از ۷۵۰ تراکنش انجام داده‌اند. حدود ۶۰ نماینده از مؤسسات مالی شرکت کننده در ۲۰ جلسه گروه کاری مشترک برای بحث در مورد موارد استفاده شرکت کردند.

این شرکت قصد دارد یک نقشه راه تولید برای رابط کاربری سوئیفت توسعه دهد، اما خاطرنشان کرد که پیشرفت بر اساس «تحولات بازار و آمادگی» صورت خواهد گرفت. این سرویس می‌تواند به علاقه روزافزون به CBDC در سراسر جهان پاسخ دهد. کشورهایی که CBDC فعال دارند عبارتند از چین، باهاما، جامائیکا و نیجریه. حداقل ۱۳۰ کشور و منطقه دیگر نیز در حال بررسی CBDC هستند، با تحولات اخیر در اروپا، فیلیپین و اسپانیا.

منبع: CryptoSlate

همچنین بخوانید: خطر سقوط بیت کوین با فروش ۶.۴ میلیارد دلاری سرمایه گذاران بلندمدت

مارکت‌فلو هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال معاملات مالی یا مدیریت دارایی‌های خواننده‌ی این مطلب را نمی‌پذیرد و مطالب ارائه شده تنها به عنوان اطلاعات عمومی از منابع خبری ارائه شده‌اند و نباید به عنوان مشاوره مالی یا سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند.